Firma SANTE poszerzyła asortyment. Producent zdrowej żywności wprowadził na rynek Sól o obniżonej zawartości sodu. Umiarkowane stosowanie nowego produktu nie zaszkodzi nawet osobom z nadciśnieniem tętniczym. Sól o obniżonej zawartości sodu szczególnie polecana jest dla osób dbających o zrównoważoną dietę, które nie chcą zrezygnować ze wszystkich rozkoszy podniebienia. 100 g nowego produktu firmy SANTE zawiera jedynie 25,7 g sodu.
Nowy produkt Sante jest już dostępny na półkach sklepowych. Poręczne opakowania zawierają 230 g mieszanki soli morskiej (70%) i soli potasowej (30%).
Właśnie mieszankę tych dwóch rodzajów soli specjaliści zajmujący się dietetyką polecają najczęściej. Zróżnicowana dieta uboga w sód i bogata w potas, pomaga w utrzymaniu m.in. właściwego ciśnienia krwi. Sól produkowana przez SANTE polecana jest wszystkim osobom dbającym o swoje zdrowie oraz pacjentom z nadciśnieniem tętniczym. Większość z nas spożywa zbyt dużo sodu. Chcąc zadbać o nasze tętnice i serce warto pomyśleć o jego ograniczeniu w codziennych posiłkach - zauważa Aneta Czerwonogrodzka - - Senczyna, specjalista w zakresie żywienia człowieka i dietetyki.
Zobacz również:
Potas zawarty w nowej soli SANTE korzystnie wpływa na układ krwionośny, a serce pobudza do regularnych skurczów i zabezpiecza w czasie wysiłku. Od tego biopierwiastka zależy nasza sprawność ruchowa. O przyjmowanie potasu powinny zatroszczyć się szczególnie osoby intensywnie uprawiające sporty. Prawidłowe stężenie potasu w krwi wspomaga wytwarzanie energii z węglowodanów oraz jest odpowiedzialne za szybkie i sprawne przekazywanie impulsów z mózgu do mięśni.
Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez soli. Jest ona najczęściej spotykanym składnikiem używanym w przygotowywaniu potraw. W znaczący sposób wpływa na wyodrębnienie ich smaku, wykształcenie koloru i aromatu. W niewielkich ilościach dodaje się ją nawet do słodyczy. W umiarkowanych ilościach pozwala na zniwelowanie smaku goryczki wielu warzyw, takich jak ogórek czy bakłażan. Sód odgrywa niebagatelną rolę w organizmie człowieka, gdzie odpowiada za prawidłową regulację gospodarki wodnej i kwasowo-zasadowej. Sól natomiast, dzięki właściwościom ograniczającym rozwój bakterii, stosowana jest jako środek konserwujący żywność. - Pamiętajmy także, by solić potrawy już na talerzu, a nie w czasie ich przygotowywania. W ten sposób użyjemy mniej soli, a to zawsze będzie dla nas zdrowsze - radzi dr Aneta Czerwonogrodzka - Senczyna.