Drożdżyca a ciąża
Infekcje dróg rodnych bez względu na to kiedy się pojawią zawsze wiążą się z nieprzyjemnymi dolegliwościami dla Kobiety. Sytuacja nie zmienia się nawet wtedy gdy jest w ciąży, a co więcej powoduje że przyszła mama martwi się jak wpłynie to na stan zdrowia jej nienarodzonego dziecka.
Przede wszystkim nie powinnaś samodzielnie rozpoznać i podjąć leczenia choroby nawet, jeżeli wcześniej miałaś już do czynienia z chorobą. Ciążą jak pewnie było Ci powiedziane już setki razy to wyjątkowy czas i należy otoczyć siebie i dziecko szczególną opieką. Co należy do charakterystycznych objawów drożdżycy?
- Żółtawe lub zielonkawe upławy
- Pieczenie, świąd
- Zaczerwienienie i ból okolic intymnych
- Intensywny nieprzyjemny zapach
- Gęste, serowate upławy
Jeżeli zauważysz u siebie, którąś z tych dolegliwości udaj się do lekarza w celu pobrania próbek i skierowania ich do badań laboratoryjnych. Lekarz po otrzymaniu wyników zdecyduje jakie leczenie powinno zostać podjęte w Twoim przypadku. Najprawdopodobniej lekarz przepisze Ci globulki dopochwowe, żele, maści oraz kremy. Niestety to schorzenie charakteryzuje się tym, iż leki zwalczają je tymczasowo i do porodu zdarzają się nawroty infekcji, które wymagają leczenia.
Zobacz również:
- Karmienie piersią - korzyści dla matki
- Staranie się o dziecko a relacje partnerskie
- Trwałe oznaki przebytej ciąży
- Cesarskie cięcie na życzenie pacjentki
- Kiedy można zacząć ćwiczyć po porodzie ?
- Zabiegi chirurgiczne w czasie ciąży
- Pielęgnacja skóry a planowanie dziecka
- Pracująca mama, czyli jak pogodzić pracę z wychowaniem dziecka?
Aby szybciej uporać się z infekcją i zapobiec jej nawrotem dbaj o suchość i czystość pochwy. Zwłaszcza kiedy korzystasz z toalety podcieraj się zawsze od przodu ku tyłowi, a kiedy myjesz się mydłem płucz dokładnie okolice pochwy. Najlepiej abyś używała płynów przeznaczonych specjalnie do higieny okolic intymnych. Pozwól również by Twoja skóra oddychała dlatego zrezygnuj z obcisłych spodni czy też legginsów wykonanych ze sztucznych tworzyw.
Środkiem, jaki może pozytywnie wpłynąć na Twój organizm w walce z drożdżakami jest częste spożywanie jogurtów zawierających żywe kultury bakterii, możesz także poprosić lekarza o przepisanie Ci suplementu probiotycznego. Osoby, które często borykają się z drożdżycą dostrzegają, iż ograniczenie spożycia potraw zawierających cukier oraz wypieków z białej mąki pomaga im w walce z infekcją.
Komentarze do: Drożdżyca a ciąża