Cukrzyca ciężarnych to dolegliwość występująca nawet u co dziesiątej przyszłej mamy. Jej powstaniu sprzyjają pokarmy obfite nie tylko w dużą ilość cukru, ale także tłuszcze zwierzęce.
Według zaleceń lekarzy podczas ciąży należy znacznie ograniczać spożycie pokarmów bogatych w tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, cholesterol oraz cukry.
Tłuszcze zwierzęce w ciąży – im mniej tym lepiej
Według niedawno opublikowanych badań amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia ciężarne, które spożywały największe ilości tłuszczów zwierzęcych były o 100 % bardziej narażone na cukrzycę w ciąży niż kobiety, które spożywały ich niewiele. Cukrzyca ciężarnych to dolegliwość, która może powodować występowanie wad rozwojowych u dzieci i powikłań położniczych.
Zobacz również:
- Karmienie piersią - korzyści dla matki
- Staranie się o dziecko a relacje partnerskie
- Trwałe oznaki przebytej ciąży
- Cesarskie cięcie na życzenie pacjentki
- Kiedy można zacząć ćwiczyć po porodzie ?
- Zabiegi chirurgiczne w czasie ciąży
- Pielęgnacja skóry a planowanie dziecka
- Pracująca mama, czyli jak pogodzić pracę z wychowaniem dziecka?
DHA dla mamy i dziecka
Kwas dokozaheksaenowy, czyli DHA pochodzący z rodziny kwasów omega-3 jest najcenniejszym tłuszczem dla przyszłej mamy i jej dziecka. Najnowsza badania kliniczne potwierdziły, że spożywanie DHA przez matkę wspomaga prawidłowy rozwój oczu i mózgu u płodu i niemowląt karmionych piersią.
Zgodnie z najnowszymi wytycznymi polskiej Grupy Ekspertów, Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz ze stanowiskiem EFSA kobieta w ciąży i karmiąca piersią powinna otrzymywać min. 200 mg DHA (kwasu dokozaheksaenowego) dziennie.
„Z myślą o potrzebach wszystkich przyszłych i obecnych mam oraz w odpowiedzi na najnowsze rekomendacje ekspertów polecamy Pregna250 DHA. To specjalnie stworzony suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących, który zawiera rekomendowaną dawkę cennego DHA"– mówi Agata Chodakowska, Product Manager.
Komentarze do: Jakie tłuszcze są zdrowe w ciąży?