Według najnowszych badań opublikowanych przez USC, rola jaką przyszłe matki pełnią w rodzinie – niezależnie od sytuacji we własnej rodzinie - pozwala przewidzieć wagę dziecka mającego przyjść na świat. Co więcej, daje także możliwość odkrycia czy dziecko będzie cierpiało na astmę, aż trzy lata przed pierwszymi objawami.
Zostały one opublikowane w artykule, który pojawił się w czasopiśmie Social Science & Medicine.
- Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że rola jaką każda osoba pełni w społeczeństwie, warunkuje jej stan zdrowia - powiedziała Cleopatra Abdou, asystentka profesora w USC Davis School of Gerontology
Abdou przebadała 4,633 kobiet (białych, czarnych oraz latynosek) cechujących się zamiłowaniem do rodziny, bądź uściślając - wierzących w swoją rolę w rodzinie oraz odpowiedzialność. Informacje uzyskano przy pomocy kwestionariusza.
Zobacz również:
- Hemoroidy to nie temat tabu!
- Trwałe oznaki przebytej ciąży
- Cesarskie cięcie na życzenie pacjentki
- Zabiegi chirurgiczne w czasie ciąży
- Najczęstsze problemy zdrowotne podczas późnego okresu połogu
- Kiedy można zacząć ćwiczyć po porodzie ?
- Karmienie piersią - korzyści dla matki
- Staranie się o dziecko a relacje partnerskie
„Rodzinność”, według badanych kobiet, sprowadzała się do dwóch twierdzeń “samotne matki są w stanie wychowywać dziecko tak samo, jak rodzice żyjący w związku” oraz “lepiej dla dzieci, gdy rodzice są po ślubie”.
Chociaż niektórzy mogą uważać, że zdrowsze dzieci rodzą się z matek u których zaobserwowano duże wsparcie rodziny, rodzinność jest miarą kulturową, która nie powinna być wiązana ze stanem cywilnym rodziny.
Następnie Abdou sprawdziła stan zdrowia ich dzieci i odkryła, że każdy jeden punkt na skali rodzinności, dodawał dzieciom 71 gram. Miał także duży wpływ na pojawienie się innych chorób, np. u dzieci tych zaobserwowano mniejszy stopień zachorowalności na astmę przez 3 rokiem życia.
Komentarze do: Uwarunkowania kulturowe mają wpływ na wagę dziecka przychodzącego na świat?