Współczesne przyszłe mamy nie rezygnują z aktywności i niezależności. Z sukcesem łączą pracę zawodową z oczekiwaniem na narodziny maluszka i coraz częściej sporo czasu spędzają w samochodzie. Czy w ciąży można podróżować autem? Oczywiście tak. Pod warunkiem jednak, że zapewnimy sobie i nienarodzonemu maleństwu maksimum wygody i bezpieczeństwa.
Zapinać pasy czy nie zapinać?
Polskie prawo drogowe zwalnia ciężarne z widocznym brzuszkiem z obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Czy słusznie? Tutaj zdania są podzielone. Wielu ekspertów ds. bezpieczeństwa na drodze przekonuje (powołując się na przeprowadzane crash testy), że nawet pozornie niegroźne zdarzenie drogowe może mieć swoje bardzo poważne konsekwencje i może stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia mamy i maleństwa, jeśli kobieta nie ma zapiętych pasów. Jednak równie groźną sytuacją jak brak zapiętych pasów bezpieczeństwa jest ich niewłaściwe użycie. Nieprawidłowo zapięte pasy sprawiają, że w sytuacji nagłego hamowania lub zderzenia następuje ucisk na brzuch i miednicę przyszłej mamy, czego konsekwencją są groźne i liczne obrażenia u mamy i maluszka. I to właśnie ten argument, niebezpiecznych skutków nieprawidłowego zapięcia pasów w razie nagłej sytuacji na drodze, podnoszą zwolennicy rozwiązań zawartych w polskim prawie drogowym.
Gdy pasy bezpieczeństwa są źle zapięte
Niestety, praktyka pokazuje, że niewłaściwe zapięcie pasów bezpieczeństwa przez przyszłą mamę może mieć bardzo poważne skutki. I dla kobiety, i dla nienarodzonego dziecka. Przedwczesne rozpoczęcie akcji porodowej, odklejenie się łożyska, pęknięcie szyjki macicy a nawet pęknięcie czaszki nienarodzonego maleństwa i ( w konsekwencji) śmierć maluszka – oto najgroźniejsze skutki źle zapiętych pasów. Jak zatem zapewnić sobie i maleństwu pełen komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy? Czy można zrobić coś, aby nie musieć wybierać pomiędzy niezapinaniem pasów w ogóle a ryzykiem ich złego użycia? Oczywiście, że można! Skutecznym sposobem eliminowania potencjalnego ryzyka jest właściwe zapięcie pasów bezpieczeństwa. Odpowiednie ich usytuowanie to podstawa. Dlatego wsiadając do auta, warto pamiętać, że pasy powinny przechodzić przez te miejsca na ciele przyszłej mamy, które są najmniej narażone na urazy - pomiędzy piersiami, pod brzuszkiem, przez miednicę oraz biodra. Aby jeszcze bardziej poprawić komfort i bezpieczeństwo swoje i nienarodzonego dziecka, warto stosować adapter do pasów bezpieczeństwa Clippasafe.
Zobacz również:
- Karmienie piersią - korzyści dla matki
- Staranie się o dziecko a relacje partnerskie
- Trwałe oznaki przebytej ciąży
- Hemoroidy to nie temat tabu!
- Zabiegi chirurgiczne w czasie ciąży
- Cesarskie cięcie na życzenie pacjentki
- Pielęgnacja skóry a planowanie dziecka
- Pracująca mama, czyli jak pogodzić pracę z wychowaniem dziecka?
Adapter do pasów bezpieczeństwa
Wśród ciężarnych rośnie świadomość ryzyka i poważnych skutków nieprawidłowego użycia pasów bezpieczeństwa. Dlatego tak wiele przyszłych stosuje adaptery do pasów bezpieczeństwa Clippasafe Advanced. Ten w pełni bezpieczny, wygodny i prosty w użyciu adapter niweluje zagrożenie powstania ucisku na brzuch i miednicę mamy oraz eliminuje ryzyko powstania obrażeń u ciężarnej i nienarodzonego maluszka. Adaper Clippasafe Advanced ze sklepu www.babymama.pl to gwarancja bezpieczeństwa dla kobiety i jej dziecka. Urządzenie jest niewielkie i składa się z podkładki, która jest umieszczana na siedzeniu samochodu, pasów mocowanych wokół oparcia siedzenia oraz mocnego zapięcia. Możesz zabrać je ze sobą wszędzie i korzystać m.in. w taksówce. Warto przecież dbać o siebie w każdej sytuacji.
Adapter do pasów dla kobiet w ciąży Clippasafe Advanced dostępny jest w sklepie www.babymama.pl
Komentarze do: Z brzuszkiem za kierownicą