Jak odkwasić organizm?
Nieodpowiednia dieta i złe nawyki żywieniowe mogą skutkować konsekwencjami w postaci nadwyżki kwasów. Dochodzi do zakwaszenia organizmu, ale wbrew pozorom nie jest to trudna do wyleczenia dolegliwość. Zakwaszenie organizmu może być uciążliwe, dlatego odkwaszenie daje dużą szansę na znaczną poprawę samopoczucia.
Większość schorzeń takich jak reumatyzm, zawał serca, cukrzyca, czy kamica nerkowa powstają właśnie wskutek zakwaszenia organizmu. Symptomy takie jak częsty ból głowy i kręgosłupa, zgaga i dolegliwości jelitowe mogą świadczyć o zakwaszeniu organizmu. Jest to dolegliwość, która dotyka ludzi bez względu na wiek; mogą zachorować osoby starsze jak i dzieci. Przełom następuje w wieku około 40 lat, kiedy zaczynamy odczuwać coraz więcej przykrych dolegliwości.
Zły stan zdrowia, bez względu na to, z jaką choroba się wiąże, może być poprawiony odkwaszeniem organizmu. Podstawą terapii odkwaszającej jest prawidłowe odżywianie się i zmiana trybu życia zwłaszcza, kiedy chcemy uzyskać szybką poprawę. Należy przeanalizować to, co spożywamy i zwrócić uwagę na to, jak czujemy się po posiłkach. Jeśli któryś z produktów powoduje u nas złe samopoczucie, powinniśmy z niego zrezygnować.
Produkty zakwaszające
Do produktów mocno zakwaszających należą głównie mięsa i wędliny, cukier, słodycze sól i słodziki. Jeśli dominują one w naszym menu, to prawdopodobnie mamy zakwaszony organizm. Szansę na zakwaszenie zwiększa również palenie tytoniu, alkohol, duży stres a nawet nieodreagowany wysiłek umysłowy.
Produkty mocno zakwaszające (pH5,9-5)Zobacz również:
Zobacz również:
- Mięso i wędliny
- Cukier, słodziki i słodycze
- Sól
- Czekolada i kakao
- Mąka pszenna i produkty z niej tworzone
- Sery żółte
- Kawa i herbata
Produkty słabo zakwaszające (pH<7)
- Twaróg
- Makaron sojowy
- Otręby
- Kasza gryczana
- Pistacje
- Orzechy laskowe i orzechy nerkowca
- Pestki dyni
Odkwaszanie organizmu
Dieta w terapii odkwaszającej to konieczność, bez niej nie można mówić o odzyskaniu równowagi. Należy wyeliminować produkty mocno zakwaszające z jadłospisu, a wprowadzić te, które odkwaszą nasz organizm, czyli zasadowe.
Dieta odkwaszająca organizm ma pięć głównych zasad. Pierwsza z nich to wykluczenie, przynajmniej na jakiś czas, produktów zakwaszających, a zwiększyć ilość owoców i warzyw w jadłospisie.
Zasada numer dwa to jedzenie z umiarem i nieprzejadanie się. Należy znać granicę, a opychanie się na siłę nie poprawi naszego samopoczucia.
Kolejna zasada to jedzenie bez pośpiechu. Nie od dziś wiadomo, że szybkie jedzenie jest po prostu niezdrowe.
Zasada czwarta to dokładne przeżuwanie pożywienia, by każdy kęs był odpowiednio nasączony śliną. I zasada ostatnia to jedzenie regularnie i o stałych porach. Wystarczy spożywać regularnie zdrowe posiłki a na pewno odczujemy poprawę.
Dieta powinna składać się z gotowanych warzyw i świeżych soków. Korzystnie wpłynie na nasz organizm jedzenie migdałów, pestek dyni, suszonych owoców i nasion słonecznika. Pomocne mogą być także zioła, wywary warzywne oraz przetwory buraczane.
Produkty silnie odkwaszające:
- Czosnek
- Cebula
- Cytryna
- Grejpfrut
- Arbuz
- Ananas
- Mango
Leczenie zakwaszenia organizmu
Oprócz diety dostępne są również inne metody na odkwaszenie organizmu. Jedną z nich jest łagodne oczyszczanie jelit. Pomoże ono pozbyć się z organu zalegających złogów, które mogą powodować dolegliwości bólowe oraz problemy z trawieniem. Pomocny może być także automasaż brzucha, który wspomaga regulację pracy jelit oraz masaż odkwaszający, który uwalnia złogi odkładające się w tkance łącznej i poprawia ukrwienie oraz napięcie skóry. Inną metodą jest chirogimnastyka, która usprawnia stawy oraz wspomaga usuwanie z organizmu złogów kwasowych, a przy okazji dobrze wpływa na krążenie.
Komentarze do: Jak odkwasić organizm?