Szukaj

Kłucie w lewym boku

Ból brzucha z lewej strony może być przyczyną problemów z trzustką lub zapaleniem jajników, ale także może być objawem innych dolegliwości. W przypadku gdy ból się nasila, powinnyśmy skontaktować się z lekarzem, by precyzyjnie zdiagnozował problem.

Stan zapalny trzustki

Trzustka jest ważnym narządem, który reguluje nasz układ hormonalny i pokarmowy. Jest położona w górnej części jamy brzusznej, pomiędzy śledzioną i dwunastnicą. W przypadku uczucia kłucia w lewym boku, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że jego przyczyną jest stan zapalny trzustki.

Zazwyczaj ten stan charakteryzuje się uporczywym, trwającym kilka dni bólem. Nierzadko, takiemu uciskowi towarzyszą nudności i wymioty, a nasilają się one w trakcie głębszego oddychania i kaszlu. Gdy objawy stają się uporczywe, a ból nie do wytrzymania, bezzwłocznie należy zgłosić się do lekarza, gdyż istnieje ryzyko zagrożenia życia.

Tętniak aorty

Gdy odczuwamy pulsujący ból i kłucie może to świadczyć o tętniaku aorty. W tym przypadku bezzwłocznie należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ może dojść do pęknięcia tętniaka, który może doprowadzić do wstrząsu krwotocznego. Tutaj niezbędna jest operacja naczyniowa, która może uratować życie chorego.

Zapalenie uchyłków jelita grubego

Zapalenie uchyłków jelita grubego charakteryzuje się biegunką, kurczowym bólem brzucha po lewej stronie, a także mogą pojawić się nudności, zaparcia i dreszcze. Ból jest silniejszy przy uciskaniu miejsca chorego. W przypadku takich dolegliwości, bezzwłocznie należy zgłosić się do lekarza. Nie należy także przyjmować leków na zaparcia i leków przeczyszczających.

Zapalenie przydatków macicy lub jajnika

Silne, kurczowe kłucie w lewym podbrzuszu może być też przejawem zapalenia przydatków macicy lub jajnika. Ból może być odczuwany z różnym natężeniem i obustronnie. W takich przypadkach, jak najszybciej należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ nieleczone symptomy mogą prowadzić do niepłodności.