Kiedy nie możesz lub nie powinnaś karmić piersią
Dla większości matek karmienie piersią jest sprawą priorytetową. Jednak zdarzają się przypadki, że karmienie maluszka piersią jest niemożliwe. W niektórych sytuacjach stan zdrowia kobiety nie pozwala na karmienie dziecka piersią. Zdarza się również, że to stan zdrowia malucha nie pozwala na przyjmowanie naturalnego pokarmu.
Kiedy karmienie piersią jest niemożliwe
- Wyczerpująca choroba matki
- Poważne choroby matki
- Konieczność leczenia
Zobacz również:
- Jak wychować jedynaka?
- Jak zorganizować życie rodzinne i wychować dzieci w zdrowej atmosferze?
- Uczymy przez zabawę!
- Jaką rolę pełni ojciec w wychowaniu dziecka?
- 4 miesiąc życia, co nowego u bobasa?
- O czym powinni pamiętać rodzice dbając o zdrowie dzieci?
- Mamo! Daj łyka! Czy powinniśmy pozwalać dzieciom na próbowanie alkoholu?
- Postawy rodzicielskie i ich wpływ na zachowanie dziecka
- Toksyczne substancje
- Nieodpowiednia tkanka gruczołów piersi
Kiedy nie wolno karmić dziecka piersią
Dzieci cierpiące na fenyloketonurię lub różnego rodzaju zaburzenia metabolizmu, czy nietolerancję laktozy nie mogą być odżywiane naturalnym pokarmem.
Wszelkiego rodzaju rozszczepy i deformacje wargi również uniemożliwiają karmienie piersią. Rozszczep wargi lub podniebienia u dziecka uniemożliwia ssanie piersi. Dzieci z tego rodzaju dolegliwością muszą ssać pierś używając specjalnego urządzenia, które można dostać w poradni laktacyjnej.
Pokarm naturalny można łatwo zastąpić wszelkiego rodzaju mieszankami mlecznymi. Karmienie sztucznym pokarmem nie jest złe. Obecnie coraz więcej dzieci jest odżywianych mieszankami mlecznymi, które są dobrym zastępnikiem pokarmów naturalnych. Wybierając mieszankę mleczną dla dziecka zwróć uwagę, by miała ona odpowiednie właściwości odżywcze, dostosowane do wieku dziecka.
Niektóre matki mają wyrzuty sumienia, że nie karmią swoich dzieci naturalnym pokarmem. Powinny wiedzieć, że naturalny pokarm można zastąpić sztucznym odpowiednikiem, natomiast miłość jaką darzą dziecko nie jest w stanie nic zastąpić.
Komentarze do: Kiedy nie możesz lub nie powinnaś karmić piersią