Pokarmy ze słoiczków dla dzieci
Wiele matek zastanawia się w jaki sposób powinny żywić swoje dziecko, aby dostarczyć mu odpowiednich składników odżywczych i zapewnić niemowlęciu prawidłowy rozwój. Wiele matek ma dylemat związany ze stosowaniem żywności ze ”słoiczka”, która jest wygodnym i szybkim rozwiązaniem.
W przypadku gdy dziecko jest karmione piersią, podawanie pokarmów ze słoiczka można rozpocząć od 6- 7 miesiąca życia,a kiedy dzieci są karmione sztucznym pokarmem dozwolone jest podawanie pokarmów już od 4 miesiąca życia. Można wtedy wprowadzić do jadłospisu dziecka soczki owocowe, początkowo jabłkowe lub marchewkowo -jabłkowe. Stopniowo podaje się też soczki z dodatkiem moreli, malin i jagód gruszek winogron, dzikiej róży i porzeczek.
Zupki i przeciery warzywne oraz warzywno- mięsne
Pierwsze przeciery warzywne powinny zawierać głównie marchewkę, ziemniaki i pietruszkę . Stopniowo można wprowadzać kolejne warzywa takie jak pomidory , kalafior brokuły i groszek.
Zupki i dania mięsne powinno się wprowadzać około 6- 7 miesiąca życia. Zawierają już one dodatek ryżu i mięsa drobiowego. Wraz z wiekiem dziecka podaje się potrawy z z wołowina, cielęcina , a pod koniec pierwszego roku życia z wieprzowiną.
Zobacz również:
- Jak zorganizować życie rodzinne i wychować dzieci w zdrowej atmosferze?
- O czym powinni pamiętać rodzice dbając o zdrowie dzieci?
- Jak wychować jedynaka?
- Uczymy przez zabawę!
- Jaką rolę pełni ojciec w wychowaniu dziecka?
- Mamo! Daj łyka! Czy powinniśmy pozwalać dzieciom na próbowanie alkoholu?
- Kochać czy zawstydzać, czyli jak wychować szczęśliwe dziecko?
- Kiedy iść z dzieckiem do dentysty?
Czy dania w słoiczkach są dobre dla dziecka?
Dania w słoiczkach są przygotowywane sterylnie, przy czym zachowują one jak najwięcej składników odżywczych i witamin potrzebnych do prawidłowego rozwoju dziecka.
Często pokarmy przygotowywane dla dziecka nie posiadają tak dużo składników mineralnych ze względu na zbyt długą obróbkę termiczną przygotowywanych dań.
Pokarmem ze słoiczka można zastąpić posiłek dziecka, gdy nie ma się czasu na gotowanie.
Na etykiecie słoiczka umieszczone są informacje odnośnie wieku dziecka dla jakiego zalecany jest produkt i składu potrawy, co pozwala na dobór odpowiedniej potrawy do wieku i potrzeb dziecka.
Pokarmy ze słoiczka dla niemowląt są produkowane z najwyższej klasy surowców i upraw ekologicznych. Mięsa pochodzą natomiast z hodowli gdzie nie stosuje się środków pobudzających przyrost masy ciała zwierzęcia.
Badania konsumenckie wykazują, że potrawy ze słoiczków zachowują zapach i smak charakterystyczny dla użytych składników oraz odpowiednią konsystencję dla wieku dziecka.
Komentarze do: Pokarmy ze słoiczków dla dzieci