W Kanadzie, władze odpowiedzialne za ochronę młodych ludzi (directions de la protection de la jeunesse, DPJ) przedstawiły portret sytuacji nastolatków oraz dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji.
W latach 2010-2011, sygnałów dotyczących dzieci mających problemy w Quebeku, było znacznie więcej niż w ciągu ostatnich pięciu lat: czyli 8,2% w porównaniu do 1,4%. W samej prowincji Quebec, zasygnalizowano aż 76 469 przypadków trudnych sytuacji dotyczących dzieci, czyli aż o 5 800 więcej niż w zeszłym roku.
W prowincji Chaudère-Appalaches, liczba odnotowanych sygnałów jest z kolei praktycznie taka sama, co w roku ubiegłym, czyli 1739. Natomiast, region Capitale-Nationale naliczył aż 2506 dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji, co oznacza wzrost o 241 przypadków w stosunku do roku ubiegłego.
Zobacz również:
- O czym powinni pamiętać rodzice dbając o zdrowie dzieci?
- Mamo! Daj łyka! Czy powinniśmy pozwalać dzieciom na próbowanie alkoholu?
- Jak zorganizować życie rodzinne i wychować dzieci w zdrowej atmosferze?
- Jak wychować jedynaka?
- Uczymy przez zabawę!
- Kochać czy zawstydzać, czyli jak wychować szczęśliwe dziecko?
- Jak przeżyć bunt dwulatka?
- Świat w oczach pięciolatka – rozwój fizyczny, emocjonalny i psychiczny dziecka
Najczęściej donosi się o zaniedbaniu oraz o nadużyciach w stosunku do nastolatków i do dzieci. Jak uważają władze odpowiedzialne za ochronę młodych ludzi, coraz większa wrażliwość całej populacji na maltretowanie dzieci, zubożenie części populacji, tak samo jak i odizolowanie rodzin z powodu biedy częściowo wyjaśniają rosnącą liczbę tego typu sytuacji.
Dane te dotyczą każdej kategorii wiekowej, poczynając od nastolatków, kończąc na niemowlętach.
Komentarze do: Smutna młodość: coraz większa liczba sygnałów