30% kalorii w dobrze zbilansowanej diecie powinno pochodzić z tłuszczów. Niestety główne źródła tłuszczów na talerzu Polaków to mięso, masło czy sery. Czas postawić na znacznie zdrowsze nienasycone kwasy tłuszczowe. Najważniejszy z nich to DHA.
Chociaż pierwsze oficjalne standardy na temat uzupełniania diety kwasami omega 3 pojawiły się dopiero pod koniec XX wieku, to już dziś ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Zostały uznane przez autorytety medyczne w kardiologii, onkologii, reumatologii, dermatologii, neurologii oraz ginekologii.
Wpływ DHA na rozwój płodu
Kwas DHA, najlepiej przyswajalny z kwasów grupy omega - 3, to niezbędny składnik prawidłowej diety. Stanowi naturalną profilaktykę wielu powszechnych chorób m.in. miażdżycy oraz schorzeń układu sercowo-naczyniowego. To ważny materiał budulcowy dla komórek nerwowych, mózgu oraz siatkówki oka w czasie życia płodowego. Udowodniono również pozytywne działanie kwasów DHA na rozwój narządu wzroku niemowląt do 12 miesiąca.
Zobacz również:
DHA obecne jest w tłustych rybach morskich, a więc pewną ilość tych kwasów można dostarczać wraz z dobrze zbilansowaną dietą. Oznacza to spożywanie pełnowartościowych ryb morskich ryb co najmniej dwa razy w tygodniu. W przeciwnym razie zalecana jest suplementacja, aby zapobiec niedoborom tego ważnego składnika.
„O odpowiednią ilość DHA w codziennej diecie powinny szczególnie zadbać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. W tym celu polecam nowoczesny suplement diety Pregna250 DHA, zawierające cenne DHA w dawce rekomendowanej przez ekspertów." - mówi Agata Chodakowska, Product Manager.
***
Więcej informacji o kwasach omega w diecie kobiet na www.polkaintymnie.pl