Szukaj

Jak pielęgnować cerę dojrzałą?

Podziel się
Komentarze3

Starzenie to nieunikniony i naturalny proces, który uzależniony jest od wielu czynników: genów, sposobu odżywania, trybu życia oraz pielęgnacji. Geny rządzą się własnymi prawami, na które nie mamy żadnego wpływu. Inaczej jest z odżywaniem, trybem życia i pielęgnacją. Zmiany nawyków mogą spowolnić proces starzenia się skóry oraz pozostawić ją w bardzo dobrej kondycji.

Jak pielęgnować cerę dojrzałą?

Systematyczność nawilżenia i odżywiania skóry

W dbaniu o cerę dojrzałą bardzo ważna jest systematyczność i cierpliwość. Pamiętaj, że nawet bardzo dobry krem nie zastąpi nawyków, które będą powtarzane każdego dnia. Staranne oczyszczenie powinno odbywać się rano i wieczorem. Ze względu na rodzaj cery należy wybrać odpowiednią piankę oczyszczającą, która będzie miała za zadanie np. nawilżyć przesuszoną skórę. Unikaj żeli z drobinkami, jak również toników na bazie alkoholu. Mogą one podrażniać pory, a przy tym pobudzać je do większego wydzielania.

Dla cery dojrzałej idealnie sprawdzają się peelingi enzymatyczne, dające skórze ukojenie oraz delikatność.

Po oczyszczeniu skóry można zastosować tonik bogaty w składniki takie jak: alanotinę, kwas hialuronowy, ceramidy roślinne lub pantenol.

Na dzień wybieraj odpowiednio dobrane kremy przeciwzmarszczkowe, gwarantujące nawilżenie. Kremy bogate w składniki odżywcze oraz mające charakter regenerujący stosuj na noc, bowiem pełna regeneracja odbywa się właśnie wtedy. Efekty wykonywanych zabiegów oraz nakładanych kremów są widoczne przy regularnym i systematycznym stosowaniu, gdyż proces odnowy jest zwykle długotrwały.

Skóra wokół oczu

Skóra wokół oczu wymaga szczególnej ochrony. Jest ona bardzo delikatna i potrzebuje głębokiego nawilżenia ze względu na małą ilość gruczołów łojowych. Stosuj preparat z dużą ilością kwasu hialuronowego, zatrzyma wodę w naskórku, a przy tym natłuści skórę.

Szyja i dekolt

Skóra na szyi i dekolcie jest delikatna i bardzo cienka. Aby pozostawała w dobrej kondycji oraz była nawilżona i zdrowa, nakładaj na nią przynajmniej raz w tygodniu odżywczą maseczkę. Pozostałości z maseczki wklep delikatnie w skórę.

Złota siódemka – substancje dobre dla skóry

Kupując krem, należy zwrócić uwagę na składniki, które zawiera. Jedne mają lepsze, a inne gorsze właściwości, przekładające się w późniejszych efektach. Pozytywny wpływ na skórę mają:

  1. Witamina C – przyspiesza regenerację naskórka oraz chroni przed rozwojem wolnych rodników.
  2. Kwas hialuronowy – przywraca odpowiedni stopień nawilżenia w naskórku.
  3. Koenzym Q10 –  jest bardzo silnym utleniaczem.
  4. Wyciągi roślinne – przeważnie ekstrakty z aloesu, rumianku, arniki górskiej i kasztanowca.
  5. Algi morskie – poprawiają jędrność oraz elastyczność.
  6. Fitohormony – wpływają na nawilżenie, koloryt, a także elastyczność skóry.
  7. Retinol – wspomaga syntezę kolagenu i pobudza skórę do odnowy.

Czynniki zewnętrzne

Skóra jest naturalną barierą, chroniącą organizm przed wpływem czynników zewnętrznych. W wyniku promieniowania słonecznego oraz mrozu jej kondycja ulega znacznemu pogorszeniu oraz szybciej się starzeje. Aby spowolnić proces pojawienia się zmarszczek, a także zwiotczałej skóry, należy ją odpowiednio chronić przed czynnikami zewnętrznymi.

Ochrona przed słońcem

W okresie wiosenno-letnim używaj lekkich kremów nawilżających. Jeżeli słońce mocno grzeje zainwestuj w kremy zawierając filtry, głównie SPF 20, 30 lub 50. Posiadaczki cery naczyniowej powinny używać specjalistycznych kremów, a także unikać słońca, które może pogłębić zmiany naczyniowe.

Gdyby nie działanie promieni słonecznych, każda kobieta miałaby, aż 80% mniej zmarszczek. Po 40. roku życia ogranicz opalanie, a co najważniejsze noś kapelusz z szerokim rondem oraz okulary przeciwsłoneczne.

Ochrona przed mrozem

Jeżeli za oknem są minusowe temperatury, musisz wyposażyć się w półtłusty lub tłusty krem, tworzący barierę ochronną dla twojej skóry. Jest to niezwykle ważne, gdyż jego zadaniem jest ochrona cery przed przesuszeniem.

Jeżeli twoja skóra stanie się sucha, straci jędrność i elastyczność, powinnaś większą uwagę poświęcić jej pielęgnacji, bowiem są to pierwsze oznaki starzenia się skóry.

Autor: Karolina Kuciel

Komentarze do: Jak pielęgnować cerę dojrzałą? (3)

Arlena
Arlena 27-07-2016 13:43

Cera dojrzała - medycyna estetyczna

2

Cerę dojrzałą można pielęgnować przede wszystkim nieinwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej, w różnych klinikach. Jak wiadomo skóra z wiekiem produkuje coraz mniej elastyny oraz kolagenu przez co tworzą się zmarszczki... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
szakal
szakal 09-03-2016 18:32

Krem i podkład do cery dojrzałej

1

Cera dojrzała wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim należy ją zawsze starannie oczyszczać i nakładać dobry krem na noc, odpowiednio dobrany do cery. Dla mnie ważny jest również podkład i akurat tu mam swój s... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze