Czynniki psychologiczne przyczyną zaburzeń seksualnych u mężczyzn poniżej 40 roku życia
Mężczyźni między 20 a 30 rokiem życia są w szczytowej formie jeśli chodzi o możliwości seksualne. Ale zdarza się, że panowie poniżej 40 roku życia mają problemy z osiąganiem erekcji lub odczuwają spadek libido. Zazwyczaj winę za to ponoszą problemy zdrowotne, ale najczęściej źródłem zaburzeń jest psychika młodego człowieka.
Statystyki przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazały, że na kłopoty z osiąganiem erekcji cierpi 18 milionów amerykanów. Zaburzenia seksualne wzrastają wraz z wiekiem, przy czym większość panów doświadcza tego schorzenia powyżej 65 roku życia.
Przyczyny i skutki
Zaburzenia erekcji u mężczyzn poniżej 40 roku życia zdarzają się rzadko, w szczególności gdy nie ma wcześniejszych problemów ze zdrowiem - mówi doktor Jeffrey Cohen urolog z Triangle Urology in Pitsburgh. Czynnikiem mającym największy wpływ na kłopoty z erekcją jest psychika, drugim powikłania naczyniowe w wyniku cukrzycy. Trudno jest dostrzec przyczynę zaburzeń, gdyż najczęściej znajduje się ona w głowie. Mężczyźni nadal wyobrażają sobie, że mają 16 lat a to po prostu niemożliwe.
Zobacz również:
Czynniki psychologiczne
Czynniki psychologiczne, które mogą mieć wpływ na problemy z osiąganiem erekcji w tej grupie wiekowej:
- Nieuzasadnione lęki;
- nerozpoznanie homoseksualizmu;
- śmierć w rodzinie;
- śmierć małżonka;
- choroba dziecka;
- problemy finansowe.
Dr. Tony Sliwinski, urolog z Virginia Urology centre, zgadza się, że wszystko zależy od stanu psychicznego mężczyzny. Powiedziałbym, że jest to prawda w co najmniej 10 do 25 procent przypadków poniżej 30 roku życia i nieco mniej u mężczyzn w 20 roku życia, którzy doświadczają ED - jak mówi Dr. Sliwinski.
Inne czynniki
Poza czynnikami psychologicznymi na pojawienia się problemów ze wzwodem mogą mieć wpływ:
- Palenie papierosów. Zdarza się to 2 razy częściej u palaczy, niż u osób które zrezygnowały z tej używki;
- depresja;
- problemy z ciśnieniem;
- nadużywanie alkoholu i narkotyków;
- wpływ niektórych leków;
- zaburzenia hormonalne.