Kanadyjscy rodzice utrzymują swoje rodziny za znacznie mniejszą ilość pieniędzy i przez mniejszą ilość czasu niż generacja baby-boomers.
Takie jest stwierdzenia badaczy z Uniwersytetu w Kolumbii Brytyjskiej, którzy przeprowadzili badania porównawcze przychodów rodzin kanadyjskich dzisiaj, kosztów życia oraz usług oferowanych rodzicom, w stosunku do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.
To, co dziś obserwujemy, to jest coś, co ja nazywam „generacją pod presją”, komentuje główny autore tej analizy, Paul Kershaw.
Pokolenie, które dzisiaj wychowuje dzieci, jest pod presją, a to z powodu braku czasu w domu. A także pod presją, jeśli chodzi o uzyskanie usług, na przykład usług koniecznych dzieciom. Wszystko to jest spowodowane próbami osiągnięcia równowagi między kosztami finansowymi a przychodem rodziny, dorzuca jeszcze Paul Kershaw.
Zobacz również:
Według badaczy, przychód rodziny w Kanadzie aktualnie, według szacunków, nie wzrósł w stosunku do przychodu w połowie lat siedemdziesiątych XX wieku. Nawet jeśli płaca kobiet wzrosła dziś o 53%, w porównaniu do tego, co było 35 lat temu.
Badanie precyzuje również, że młode rodziny kanadyjskie muszą dziś radzić sobie ze wzrostem o 76% cen mieszkań w całym kraju. Badanie to stwierdza również, że firmy w Kanadzie także są dotknięte problemami „pokolenia pod presją”. Firmy wydają bowiem ponad cztery miliardy dolarów rocznie z powodu problemów związanych z pogodzeniem pracy i rodziny, takich jak nieobecność w pracy albo ubezpieczenia zdrowotne dla pracowników.