Blisko połowa młodych ludzi, którzy podejmują próby samobójcze, robi to przed ukończeniem piętnastego roku życia, według ostatniego badania przeprowadzonego przez badaczy z Uniwersytetu Waszyngtona w Stanach Zjednoczonych.
Młodzi ludzie nie kochają swojego życia?
Aby dotrzeć do takich wniosków, James Mazza oraz jego zespół przepytali 883 młodych dorosłych, w wieku od 18 lat do 19 lat. Blisko 80 osób z tej grupy, czyli 9%, przyznało, iż mają już za sobą podjęcie próby samobójczej.
Rezultaty amerykańskiego badania pokazują również, że poziom podejmowanych prób samobójczych rośnie radykalnie od 12 roku życia, a szczyt osiąga około 15 roku życia.
Co jeszcze bardziej wstrząsające...
Zobacz również:
Ci uczestnicy badania, który przyznali się do kilkukrotnych prób samobójczych, pierwszą próbę zakończenia swojego życia podjęli w bardzo młodym wieku – około 9 roku życia.
Badacze stwierdzili również, że próby samobójcze podejmowane w dzieciństwie i w wieku nastoletnim, są związane z wysokim poziomem depresji.
Jak zapobiegać próbom samobójczym dzieci i nastolatków?
Nasze badanie pokazuje, że programy dotyczące zdrowia umysłowego powinny być bardzo wcześnie wdrażane, w szkołach podstawowych i średnich, wyjaśnia główny autor tego badania, James Mazza.
Wiek nastoletni jest okresem naszego życia, kiedy stajemy się bardziej samodzielni i bardziej niezależni od naszych rodziców, ale jednocześnie, kompletny brak doświadczenia komplikuje nam życie, dorzuca naukowiec.
Rezultaty tego badania zostały opublikowane w przeglądzie naukowym Journal of Adolescent Health.
Komentarze do: Młodzi ludzie pierwszą próbę samobójstwa podejmują przed 15 rokiem życia