Wyraz twarzy jest bardzo ściśle związany z naszą reakcją emocjonalną. Od dawna wręcz wskazuje się palcem na fakt, że ludzie, którzy uciekli się do pomocy botoksu, są niezdolni do pokazania swoich emocji wyrazem twarzy. Teraz dowiadujemy się, że równie ciężko przychodzi im zareagować emocjonalnie na jakieś wydarzenie.
Nowe badania potwierdzają, że botoks może wpłynąć na zdolność kobiet do odczuwania emocji. MailOnline wspomina, że ten fakt wspiera teorię, które mówi, że ekspresja twarzy wpływa na nasz humor. W ten sposób, że kiedy się uśmiechamy, jesteśmy bardziej szczęśliwi.
Botoks wygładza zmarszczki, ale też hamuje ruchy niektórych mięśni. 68 kobiet uczestniczyło w badaniu. Połowa z nich otrzymała botoks Restylane, który nie wpływa na pracę mięśni, a druga połowa nie wiedziała, co im wstrzyknięto. Następnie pokazano im krótkie filmy video, a podczas pokazu mierzono ich reakcję.
Zobacz również:
W ciągu 2-3 tygodni po tym, jak otrzymały zastrzyk botoksowy, wszystkie oglądały te same filmy. Te kobiety, które miały botoks zamrażający pracę mięśni, reagowały o wiele słabiej niż na początku.
Naukowcy wyjaśniają to zjawisko tym, że te osoby, które poddały się zabiegowi botoksowemu mogą reagować na smutny film, na przykład, ale ponieważ ruchy na poziomie mięśni twarzy są słabsze i są one mniej liczne, mózg otrzymuje mniej informacji i w związku z tym zmniejsza siłę reakcji.
Komentarze do: Botoks blokuje także reakcje emocjonalne