Szukaj

Instrukcja na jesień - unicestwić przebarwienia

Podziel się
Komentarze0

Powakacyjne porządki z twarzą czas zacząć. W pierwszej kolejności zwalczamy jednego z najbardziej dokuczliwych wrogów skóry – przebarwienia. Należy przyjąć iście wojenną strategię działań. Oto możliwe taktyki stosowane w medycyny estetycznej.


Z przebarwieniami boryka się ponad 35 proc. kobiet po trzydziestym roku życia, 90 proc. pań po pięćdziesiątce oraz aż 90 proc. osób, które cierpiały na trądzik młodzieńczy. Dane nie pozwalają ignorować zagrożenia. Radzimy, w jaki sposób wyeliminować przebarwienia przy użyciu osiągnięć medycyny.

Rozpoznanie terenu

Dokuczliwe przebarwienia zazwyczaj pojawiają się na twarzy, dekolcie i dłoniach, czyli partiach ciała najbardziej narażonych na działanie niekorzystnych czynników. Poznanie przyczyn ich występowania jest bardzo istotne i stanowi pierwszy etap rozwiązania problemu. - Dwie podstawowe to promieniowanie UV oraz zaburzenia poziomu hormonów. Trwałe przebarwienia tworzą się także w wyniku łączenia promieniowania UV z niektórymi lekami, ziołami i kosmetykami.

Co bardzo znamienne, ich pojawianie się może być sygnałem chorób wątroby i tarczycy – mówi specjalista z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm dr Agnieszka Bliżanowska. Bezpośrednim czynnikiem wpływającym na powstawanie przebarwień jest nadaktywność melanocytów – komórek, które wytwarzają barwnik skóry. Przebarwienia powstają często w miejscu stanów zapalnych i zmian trądzikowych. Przyczyną mogą być także poparzenia słoneczne.

Pamiętajmy, że skuteczność terapii zależy od głębokości, rozległości i charakteru danej zmiany. Zanim zaczniemy sami planować środki zaradcze, koniecznie należy skonsultować się z ekspertem – dermatologiem. Tymczasem warto zapoznać się z bronią różnego kalibru, której wspólnym mianownikiem jest niwelacja przebarwień.


Duet szpiegowski: Mesoline Roller i Dermaheal SB

Propozycja dla miłośników innowacji i wysublimowanego działania, bowiem ten duet stanowi nowość w dziedzinie dermatologii estetycznej. Roller to specjalny wałek, który zawiera ponad 500 mikroigieł. Dzięki bezbolesnemu nakłuwaniu nimi skóry powstają mikroskopijne kanaliki, przez które Dermaheal SB - preparat rozjaśniający dociera do komórek skóry. – Sam zabieg działa regenerująco, redukuje zmarszczki i poprawia jędrność skóry. Ale w połączeniu ze specjalnym preparatem Dermaheal SB, skutecznie rozświetla skórę i redukuje przebarwienia – wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska. Działanie dwutorowe sprawia, że stymulujemy produkcję kolagenu i pobudzamy naturalne czynniki wzrostu, jednocześnie rozjaśniając i wygładzając skórę.

Broń chemiczna – peelingi i preparaty


Spójrzmy, jak nad walką z przebarwieniami pracują laboratoria chemiczne. W tej dziedzinie przodują peelingi, które są skuteczną i wszechstronną metodą. Stąd też cieszą się dużą popularnością i zaufaniem. - Najczęściej stosuje się kwas glikolowy, kojowy, czy azelainowy. Można również skorzystać z ich mieszanek, na przykład z Yellow Peel. Pierwsze efekty są widoczne po jednym zabiegu, jednak peelingi najlepsze rezultaty przynoszą stosowane w serii – mówi dr Bliżanowska.

Prawdziwe wojowniczki mogą wybrać także uniwersalną i zawsze dobrą metodę – terapię Cosmelanem. Preparat, podobnie jak peelingi, usuwa plamy na skórze, które powstały nawet kilka lat temu. Wykonujemy go dwuetapowo. - Najpierw, w gabinecie, nakładamy maskę, następnie wspomagamy jej działanie w domu specjalnym kremem Cosmelanem II – tłumaczy dermatolog. Musimy być przygotowani na to, że przez kilka dni twarz będzie się łuszczyć, co może w pewnym stopniu ograniczyć naszą aktywność.

Masowe rażenie przebarwień


Jeśli ktoś będzie pytał, czy Polska ma broń masowego rażenia, możemy potwierdzić. Teraz dzięki wiedzy i doświadczeniu lekarzy możemy przeprowadzić ostateczną likwidację przebarwień. Najnowszym osiągnięciem na rynku dermatologii estetycznej, które dotarło do naszego kraju, jest laser PALOMAR LUX MaxG. Nowoczesna głowica urządzenia, Lux MaXG znajduje szerokie zastosowanie w zwalczaniu różnorodnych defektów skóry: usuwa zmiany posłoneczne, plamy soczewicowate, piegi, pomaga pozbyć się rozszerzonych naczynek na twarz i zmian naczyniowych. Laser jest stosowany jako jedna z metod leczenia trądziku różowatego oraz rumienia.  – Efekty zazwyczaj można zauważyć już po pierwszym zabiegu, podczas którego znikają płytsze przebarwienia. Trwałość w
przypadku głębszych plam możemy uzyskać po serii 2 lub 3 zabiegów. Urządzenie znajduje zastosowanie dla twarzy, szyi, rąk, dekoltu oraz pleców – mówi dr Agnieszka Bliżanowska.

Z prawdziwymi przeciwnikami nie można się patyczkować, a przyjąć strategię zdecydowanej walki przy użyciu profesjonalnych narzędzi. Doświadczony lekarz pomoże nam wybrać z katalogu metod, indywidualne rozwiązanie. Pamiętajmy, że skóra jest wizytówką i zasługuje na pełne bezpieczeństwo.