Jak pozbyć się wąsika?
Zapewne nie jedna z nas doświadcza problemów związanych z owłosieniem tuż nad linią ust. Istnieje wiele sposobów walki z tą nieprzyjemną przypadłością. Jak się okazuje owłosienie można usunąć samodzielnie w warunkach domowych bez pomocy specjalisty. Domowe sposoby na wąsik pozwalają nam w prosty i skuteczny sposób pozbyć się uciążliwego problemu.
Dlaczego tworzą się wąsiki?
Praktycznie każda kobieta posiada wąsik pomiędzy nosem a wargami, jednak u różnych pań wygląda on inaczej. Czasami są to jasne i cieniutkie włoski, niemalże niewidoczne, a innym razem grube i ciemnie, niczym męski zarost. Przyczyny damskiego wąsika są uwarunkowane genetycznie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli w rodzinie mama czy babcia miały wąsik, ty również będziesz go miała. Poza tym czasami wina tkwi w zaburzeniach hormonalnych. Jeżeli wąsik pojawi się nagle, najlepiej udać się z problemem do lekarza, a wąsik samodzielnie usunąć.
Woskowanie
- Etap pierwszy – przygotowanie skóry
- Etap drugi – woskowanie
Zobacz również:
- Etap trzeci – pielęgnacja po woskowaniu
Inne domowe sposoby usuwania wąsika
- pęseta – pozwala pozbyć się pojedynczych, ciemnych włosków. Usuwanie całego owłosienia znad wargi pęsetą może okazać się naprawdę uciążliwe. Jednak, co należy zaznaczyć, taki sposób depilacji powoduje najmniejsze podrażnienia skóry.
- krem do depilacji – pozwala rozpuścić kreatynę włosa, nie naruszając przy tym cebulek. Warto zaznaczyć, że taka depilacja jest stosunkowo krótkotrwała, a przy tym może wywołać podrażnienia i uczulenie skóry.
Usuwanie wąsika laserem jest jedną z co raz częstszych metod depilacji. Taka metoda bez wątpienia daje najtrwalsze rezultaty. Zabieg możemy wykonać w gabinecie kosmetycznym przy użyciu intensywnego światła, które powoduje niszczenie cebulek włosków. W przypadku takiej depilacji konieczne jest kilkakrotne powtórzenie zabiegu. Warto przypomnieć, że ta metoda depilacji daje najbardziej owocne rezultaty u osób posiadających jasną skórę i ciemne włosy. Metoda laserowa może być bolesna, jednak pomocne w uśmierzeniu bólu są okłady i żele chłodzące. Zabieg trwa przez około 15 minut. Laserowego usuwania wąsika nie należy planować w sezonie letnim, gdyż skóra po zabiegu nie powinna być wystawiana na działanie promieni słonecznych.