Szukaj

Jak zagęścić włosy?

Podziel się
Komentarze1

Cienkie włosy to bardzo powszechny problem wśród współczesnych kobiet. Stres i nieodpowiednia dieta sprawia, że włosy są nieodżywione i pozbawione blasku. Aby przywrócić im gęstość i zdrowy wygląd należy przede wszystkim zmienić złe nawyki żywieniowe i zastosować odpowiednią pielęgnację.

Jak zagęścić włosy?

Dieta dla gęstych włosów

Na stan włosów ogromny wpływ ma dieta. Niezbędne jest dostarczenie włosom odpowiedniej dawki witamin i mikroelementów. W diecie potrzebne jest żelazo, którego źródłem jest jagnięcina czy indyk oraz witamina C obecna w grapefruitach i kiszonej kapuście.

Najlepszym minerałem jest cynk, który wzmacnia włosy i przyczynia się do ich porostu. Jego źródłem są orzechy, masło, wołowina.  Poleca się również codzienne picie siemienia lnianego lub oleju budwigowego. Nieprzyjemny smak siemienia zniweluje sok z grapefruita, a oleju serek wiejski, który dodatkowo wspomoże jego wchłanianie. Trzeba także pamiętać o witaminach z grupy B. Cennym ich źródłem są drożdże, które w celu poprawy smaku, można pić z mlekiem i miodem. Taki napój przyczyni się do porostu włosów i stymulacji nieaktywnych cebulek.

Pielęgnacjacienkich włosów

Na rynku są dostępne różne preparaty, które poprawiają objętość włosów. Począwszy od szamponów i odżywek do środków działających wewnątrz skóry. Do stosowanych szamponów można dodać odrobinę sody oczyszczonej i mąki owsianej. Powstanie naturalna mieszanka zagęszczająca włosy. Nie należy używać jej przy każdym myciu włosów.

Do zagęszczenia włosów potrzebna jest właściwa pielęgnacja skóry głowy.  Niezbędne są tzw. wcierki, czyli preparaty, które wciera się bezpośrednio w skórę głowy. W swoim składzie zawierają dobroczynne substancje, które odżywią i pobudzą cebulki. Są niezastąpione w walce z utratą włosów i zakolami, a w ich składzie najczęściej znajdziemy rzepę, skrzyp polny lub pokrzywę.

Oczekiwane efekty przynosi również kozieradka, łopian, nagietek czy rumianek. Dla wzmocnienia korzenia włosów stosuje się produkty z enzymami pijawki lekarskiej. Dodatkowym składnikiem są witaminy: A, E oraz witaminy z grupy B.

Korzystne jest również stosowanie olejków (np. olejku rycynowego), które aplikuje się tą samą metodą (wcieranie w skórę).

Masaż skóry głowy

Starannie i regularnie wykonywany stymuluje cebulki włosów do wzrostu. Ponadto sprawia dużo przyjemności. Można go wykonać zarówno na sucho za pomocą prostych urządzeń, jak i na mokro podczas mycia głowy.

Codzienna stylizacja

Warto wiedzieć o kilku trikach, które pomogą nam w walce z cienkimi i oklapniętymi włosami. Jeśli na mokre włosy stosujemy odżywki, najlepiej nakładać je na same końcówki. Stosowane na całej długości włosów przyczynią się do zmniejszenia ich objętości. Jeśli metoda ta zawiedzie, można nakładać odżywkę przed umyciem włosów szamponem. Taka kolejność pozwoli na dokładne usunięcie odżywki, która obciąża włos.

Odpowiednie suszenie również przyniesie zamierzony efekt. Włosy należy suszyć rozpoczynając od ich nasady, a nie od końcówek. Sprawdzi się również delikatne przeczesywanie ich za pomocą palców i użycie obrotowej szczotki, która podkręci pasma. Natychmiastowy efekt gęstych włosów da nam suchy szampon lub maska z glinki. Jest to jednak działanie krótkotrwałe.

Przy codziennej stylizacji ważne jest stosowanie delikatnych pianek dodających objętości, które rozprowadza się przy użyciu grzebienia. Nieodpowiednie czesanie to przyczyna dużej utraty włosów. Aby tego uniknąć, należy używać grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami.

Płukanki zagęszczające włosy

Naturalną metoda na gęste włosy są płukanki, które najczęściej stosuje się po umyciu głowy. Idealnym składnikiem takiej zdrowotnej płukanki będzie słoma owsiana. 50 g produktu należy zalać 2 litrami ciepłej wody, a po pół godziny zagotować i odcedzić słomę. Tak przygotowaną płukankę należy zamknąć w szczelnym pojemniku. Na jeden zabieg zużywa się ok. szklanki naparu.

Źródłem odżywczych składników jest również płukanka ziołowa. Do jej przygotowania potrzebna jest: pokrzywa zwyczajna, liść brzozy, liść orzecha włoskiego, liść czarnego bzu i jaskółcze ziele. Taki zestaw zalewa się wodą, doprowadza do wrzenia i odstawia, aby się zaparzył. Po 3 min można odcedzić zioła, a po wystygnięciu stosować na włosy zarówno jako wodę do mycia, jak i do płukania.

Sztuczny włos

Objętość włosów można poprawić w salonie fryzjerskim. Najpopularniejszą metodą jest doczepienie włosów syntetycznych bądź naturalnych. Sztuczne pasma łączy się z prawdziwymi za pomocą mikro ringów. Połączenie jest niewidoczne i daje efekt gęstych włosów nawet na kilka miesięcy.

Kolejnym sposobem na gęste włosy jest metoda clip in hair. Za pomocą klipsów mocuje się pasemka sztucznych włosów przy prawdziwych.

Szybkim rozwiązaniem są mikro włókna, które dostępne są w postaci specjalnych preparatów. Można aplikować je samodzielnie, a żeby się ich pozbyć wystarczy tylko umyć włosy.

Warto jednak stosować naturalne metody zagęszczania włosów; wpłyną one pozytywnie na objętość naszej fryzury, jak i na cały nasz organizm. Przyczepianie sztucznych pasemek bardzo obciąża włosy i przyczynia się do ich późniejszej łamliwości. Jest to również metoda krótkotrwała. Dobre nawyki żywieniowe dają efekty przez wiele lat.

A. Jaczun

Komentarze do: Jak zagęścić włosy? (1)

costi
costi 28-07-2014 11:32

Jak mieć gęste włosy?

1

Mam jasny blond włosów, no może nie taki jasny, bardziej przypomina rudy. Mniejsza z kolorem włosów, chociaż jest to istotne w moim problemie. Nie dość że są jasne to cienki i szybko się tłuszczą ;( juz w gimnazjum śmial... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze