Szukaj

Jesienne kłopoty z włosami

Podziel się
Komentarze0

Zadbane i mocne włosy podkreślają urodę, dodają pewności siebie, sprawiają że człowiek czuje się bardziej atrakcyjny, są naszą naturalną ozdobą.Przeciętna ilość włosów składająca się na czuprynę wynosi 100.000 - 150.000 włosów. Średnio mamy ich 250 na cm2. Korzeń wytwarza koło 25 włosów, z których każdy żyje około 4 lat. Prędkość wzrostu zdrowego włosa to przeciętnie 1 mm na 3 dni, zatem 1 cm miesięcznie, 12 cm rocznie.



Jesień jest okresem, w którym wiele osób uskarża się na problemy z włosami. Niewątpliwie największy kłopot sprawia nam przerzedzanie i wypadanie, ale również przesuszenia oraz wzmożone przetłuszczanie naszych czupryn. Letnie kąpiele i intensywnie słońce znacznie płynęły na pogorszenie się stanu cebulek, oraz przesuszenie martwej części włosa. By je wzmocnić potrzebna jest odpowiednia regeneracja i odżywienie cebulek włosowych. Właściwy dobór szamponu, odżywki, to podstawowy element kuracji.

Włos jest zaprogramowany tak by odrastał 25-krotnie. Jeżeli wypadnie zbyt wcześnie zdolność jego odrastania wyczerpuje się bardzo szybko. W dłuższej perspektywie może prowadzić to do utraty ich gęstości, czemu należy zapobiegać.

W chwili gdy naszą uwagę zwróci wzmożone wypadanie warto zastosować kurację wzmacniającą. Podstawę stanowią preparaty doustne, które od środka dostarczą cebulkom włosowym minerałów i witamin by wzmocnić ich kondycję (Belissa, Ducray kapsułki, Klorane kapsułki, Inneove gęstość włosów, Inneove gęstość włosów dla mężczyzn).

Kurację wzmacniają należy stosować minimum 3 miesiące, ponieważ dopiero po tym czasie efekty działania preparatów się utrwalają. Obok suplementów diety dobrze jest zastosować również zewnętrzne środki wzmacniające : szampony (Vichy Dercos wzmacniający, La Roche-Posay Kerium szampon wzmacniający, Crescina, Ducray Anaphase) i toniki oraz ampułki (Vichy Dercos Aminexil, Crescina dla kobiet oraz mężczyzn, La Roche - Posay Kerium spray, Ducray CHRONOSTIM, Anastim) wzmacniające, które stanowią uzupełnienie kuracji doustnej. Takie wielostronne działanie przyniesie najskuteczniejsze i najszybsze rezultaty.


Szampon nie osłabia włosów i nie powoduje ich wypadania, wręcz przeciwnie szampony o właściwościach wzmacniających dzięki składnikom aktywnym zapobiegają wypadaniu włosów. Włosy nie są uszkadzane na skutek częstego mycia, wręcz przeciwnie zapobiega chorobom skóry np. zapaleniom, które może być jedną z przyczyń wypadania włosów.

Pielęgnacja dodatkowa, stylizacja również nie wpływa niekorzystne na cebulki włosowe, ponieważ tego typu preparaty nie wnikają w skórę głowy, nie hamują wzrostu włosa. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość produktu, gdyż tego typu kosmetyki tworzą wokół włosa niewidoczną otoczkę, przez co mogą go obciążać.


Częstym problemem są rozdwajające się końcówki. Na taki stan rzeczy ma wpływ wiele czynników np. zbyt gorący strumień powietrza z suszarki, zabiegi fryzjerskie tj. farbowanie czy trwała ondulacja. Warto wówczas stosować maski odżywcze, jedwab, które zregenerują strukturę włosa oraz podniosą nawilżenie np. Vichy odżywka regenerująca, Klorane balsam na bazie mango. Dodatkowo, mycie włosów należy kończyć płukaniem chłodną wodą by w jak największym stopniu pozamykać łuski. Włos jest wtedy bardziej sprężysty i mniej podatny na czynniki zewnętrzne (łamanie, elektryzowanie się).

W przypadku włosów suchych i zniszczonych zalecane jest używanie odżywek, które mają chronić włos, podnosić ich stopień nawilżenia (Klorane odżywka z wyciągiem z norek, Ducray maska odżywcza ). W przypadku suchości włosa bardzo ważna jest regeneracja, którą zapewnią maski bez spłukiwania, których bogactwo składników aktywnych doskonale odżywi strukturę włosa.. Warto wybierać również szampony przeznaczone do włosów suchych, by je nawilżyć z zapobiec puszeniu (Klorane wyciąg z norek, wyciąg z mango, Vichy szampon regenerująco – odżywczy).

Przetłuszczanie się włosów kolejny problem nasilający się w okresie jesieni, który może powodować zakłopotanie. Pamiętajmy jednak, że łój pokrywający nasze włosy działa jak warstwa ochronna. Łój, znajdujący się w górnej części mieszka włosowego, nie ma wpływu na działanie korzenia włosa. Po wydostaniu się z mieszka włosowego, osadza się na skórze oraz rozpływa na włosie. Pod wpływem temperatury łój staje się bardziej płynny, więc osoby mające problem z przetłuszczaniem się włosów powinny unikać osuszania włosów za pomocą suszarki, ponieważ spotęgują się problemy związane z łojotokiem. Przy tego typu problemach należy wybierać preparaty, które wyregulują gruczoły łojowe zmniejszając łojotok: szampony (Vichy Dercos włosy tłuste, Klorane z wyciągiem z pokrzywy, Ducray Argeal, odżywki i maski: (Ducray Kertyol S maska).

Włosy oraz skóra głowy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Aby były piękne i zdrowe należy wybierać preparaty dostosowane do ich rodzaju, bo tylko wówczas możliwe jest pozbycie się nieprzyjemnych i kłopotliwych problemów z czupryną.

Komentarze do: Jesienne kłopoty z włosami

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz