Makijaż wieczorowy
Perfekcyjny wygląd i makijaż, zwłaszcza przy okazjach takich jak np. randka czy ważna uroczystość, to naturalne pragnienie każdej kobiety. Makijaż wieczorowy zdecydowanie powinien odróżniać się stylem i kolorystyką od make-upu dziennego. Można w nim postawić na mocne i intensywne kolory - czerń w makijażu wieczorowym zawsze się obroni, niezależnie od koloru tęczówki.
Makijaż jest bardzo ważnym elementem wyglądu - może sprawić, że przygotowana na wieczór kreacja nabierze nowego blasku. Tego typu makijaż powinien być wyraźny, ponieważ sztuczne oświetlenie, w którym będziemy przebywać wieczorem spowoduje, że kolory będą wyglądać na dużo bledsze.
Makijaż wieczorowy - przygotowanie cery
Jeżeli zależy nam, żeby makijaż wieczorowy był trwały i utrzymywał się przez wiele godzin, przed nałożeniem go musimy odpowiednio przygotować cerę. W pierwszej kolejności należy zrobić peeling - dzięki niemu pozbędziemy się martwego naskórka i wygładzimy delikatnie skórę cerę.
Należy pamiętać, że każda cera, niezależnie od jej rodzaju, wymaga odpowiedniego nawilżenia. Warto zatem zainwestować w odpowiedni krem nawilżający lub w przypadku cery tłustej nawilżająco-matujący, który sprawi, że skóra twarzy będzie matowa, ale jednocześnie nie zostanie przesuszona. Kolejnym krokiem jest nałożenie odpowiedniej bazy, którą należy dopasować do typu cery. Cera normalna jest najmniej problematyczna - tutaj i sprawdzi się zarówno baza rozświetlająca, jak i matująca. W przypadku cery mieszanej i tłustej lepiej zdecydować się na kosmetyk matujący.
Makijaż wieczorowy a kolor oczu
Oczy brązowe
Posiadaczki brązowych oczu, jeżeli chodzi o makijaż, są w najlepszej sytuacji. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Do brązowej tęczówki pasuje niemal każdy makijaż. Zaczynając od delikatnych, pastelowych kolorów, kończąc na mocnych i intensywnych barwach.
Zobacz również:
Makijaż wieczorowy, który doskonale sprawdzi się u brązowookich pań i sprawi, że ten wieczór będzie należał do nich, to smoky eyes. Aby make-up tego typu wyglądał zniewalająco, wewnętrzne kąciki oczu należy delikatnie rozświetlić, używając połyskującego cienia o delikatnym kolorze, np. złotego. Zewnętrzną część oka należy podkreślić ciemnym cieniem, wyciągając go nad załamanie powieki i delikatnie rozcierać w stronę wewnętrznego kącika. Linię rzęs można optycznie powiększyć, używając czarnego eyelinera - wystarczy narysować na górnej powiece precyzyjną kreskę.
Oczy zielone
W przypadku makijażu wieczorowego przeznaczonego dla kobiet o zielonych oczach, nie mamy już takiej dowolności w doborze kolorystyki, jak przy oczach brązowych. Zielony kolor oczu dobrze współgra z odcieniami fioletu, różu, czy też zieleni - jednak złoto, brąz i czerń również stanowią ciekawą alternatywę.
Wykonując makijaż, warto zacząć od delikatnego rozświetlenia łuku brwiowego jasnym cieniem z delikatnymi drobinkami. Następnie na całą ruchomą powiekę można nanieść czarny cień w żelu i delikatnie go rozetrzeć. Kolejnym krokiem jest aplikacja na przykład fioletowego cienia. Nakładając go, zaczynamy od wewnętrznej części oka i rozcieramy do połowy powieki. Używając ciepłego odcienia brązu, należy rozetrzeć górną granicę cienia. Przy makijażu wieczorowym nie powinno zapominać się o umalowaniu dolnej powieki. W przypadku zielonych oczu najlepiej nałożyć cień o złotej, ciepłej barwie, który podkreśli i otworzy oko.
Oczy niebieskie
Błękit niebieskich oczu w makijażu wieczorowym warto podkreślić połączeniem złota i brązu. Jasny, złotawy cień należy umieścić w wewnętrznym kąciku oka - doda to spojrzeniu blasku. Kolor rozcieramy aż do połowy powieki ruchomej. Następnie nakładamy brązowy cień od zewnętrznej strony oka i rozcieramy go ku górze. Aby makijaż wieczorowy był bardziej intensywny, wzdłuż górnej linii rzęs można namalować czarną kreskę, która sprawi, że rzęsy będą wydawały się gęstsze. Dolną powiekę warto podkreślić dodatkowo złotym cieniem, aby oko wydawało się większe.
Utrwalenie makijażu wieczorowego
Zrobienie idealnego makijażu wieczorowego to już połowa sukcesu. Należy jednak pamiętać, że każdy makijaż wieczorowy wymaga odpowiedniego utrwalenia, aby przetrwał całą noc, niezależnie od temperatury i podejmowanej aktywności. Kosmetykiem, który sprawdzi się w każdej sytuacji i utrzyma makijaż na swoim miejscu jest fixer. Aplikuje się go już na skończony makijaż, spryskując twarz z odległości wyciągniętej ręki i przy zamkniętych oczach, ponieważ tego typu kosmetyk ma w składzie dużą ilość alkoholu i mógłby podrażnić spojówki. Należy również pamiętać, że nie jest to kosmetyk do codziennego używania, gdyż może spowodować zapychanie porów.
Autor: Justyna Lipka