Manicure hybrydowy – wady, zalety, wykonanie
Dziś każdy dba o swój wygląd. Produkty pielęgnacyjne są łatwo dostępne oraz stosunkowo tanie dla zdecydowanej większości społeczeństwa. Kiedy słyszy się słowa „zadbana kobieta”, każdy wyobraża sobie modny strój, piękne włosy, świetny makijaż oraz idealne paznokcie. To właśnie te ostatnie są wyznacznikiem schludności i stylu.
Paznokcie to jedna z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę przy poznaniu drugiej osoby. Zwłaszcza kobiety przypisują im duże znaczenie. Liczą się idealne skórki i piękny kształt, ale ważny jest też kolor. Lakierów jest mnóstwo. Różnią się odcieniami, dodatkami i rodzajami. Ostatnio najpopularniejszy jest manicure hybrydowy.
Manicure hybrydowy - kilka informacji
Podstawy manicure'u hybrydowego
Manicure hybrydowy to zastosowanie bazy, lakieru do paznokci oraz żelu utrwalającego. Ta metoda stylizacji paznokci wykorzystuje lampę UV, która utrwala lakier. Dzięki temu manicure trzyma się aż do miesiąca. Rzadko odpryskuje, a co najważniejsze, nie matowieje. Te dwie zalety sprawiają, że jest tak bardzo popularny.
Jak zrobić hybrydę?
Do zrobienia hybrydy potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Na początku wykorzystuje się narzędzia do pielęgnacji - piłowania, wycięcia skórek oraz zmatowienia płytki paznokcia. Następnie trzeba odtłuścić paznokieć, nałożyć na niego primer (preparat odtłuszczający płytkę) i bazę. Wtedy wkłada się palce pod lampę UV, by utrwalić warstwy wymienionych preparatów. Kolejnym krokiem jest nałożenie kolorowego lakieru i ponowne włożenie paznokci pod światło. Potem pokrywa się płytki jeszcze top coatem, czyli lakierem nawierzchniowym. Znów wkłada się palce pod lampę. Po tym kroku manicure jest już gotowy. Lakier hybrydowy można zmyć wyłącznie za pomocą zmywacza z acetonem.
Długość robienia manicure'u hybrydowego
Długość naświetlania paznokci to mniej więcej dwie minuty na każdą nałożoną warstwę. Cały manicure zajmuje od jednej do dwóch godzin. Czas ten wydaje się długi, ale patrząc na trwałość lakieru, można na niego przymknąć oko.
Zobacz również:
Zalety manicure'u hybrydowego
Trwałość hybryd
Lakier hybrydowy trzyma się na paznokciach bardzo długo. Manicure wytrzymuje 3 tygodnie, a nawet miesiąc. Ważną rzeczą jest to, że nie odpryskuje ani nie matowieje. Upływ czasu można zauważyć po naturalnych odrostach paznokcia. Dla kobiet, które wyjeżdżają na urlop albo bardzo dużo pracują, ten manicure jest idealnym rozwiązaniem.
Naturalny wygląd
Paznokcie hybrydowe mają jedną dużą zaletę - nie wyglądają tandetnie, ale naturalnie. Delikatnie się błyszczą, co sprawia, że prezentują się zdrowo. Manicure świetnie wygląda na paznokciach zarówno długich, jak i krótkich. Nie ma wymaganej długości. Zdobienia na hybrydach są delikatne, co dodaje elegancji i subtelności.
Niskie ryzyko uszkodzeń paznokcia
Często słyszy się, że lakiery hybrydowe niszczą paznokcie. To nie jest prawdą. Lakier nie osłabia naturalnej płytki paznokcia. W związku z tym hybrydy można robić bardzo często. Lakier dodaje twardości paznokciom, nie naraża ich na rozdwajanie. Nie niszczy, a wzmacnia naturalną płytkę. Hybryda zdecydowanie ma więcej zalet niż żele i tipsy.
Oszczędność czasu
Nie ma kobiety, która nie zna bólu dotknięcia czy zadraśnięcia świeżo pomalowanego paznokcia. Praca idzie na marne, a nawet z nieestetycznymi paznokciami trzeba wyjść z domu. Takich problemów się nie ma, kiedy stosuje się manicure hybrydowy. Po wyjęciu z lampy lakier jest utwardzony i można robić wszystko, co się chce. Nie trzeba uważać na każdy przedmiot w pobliżu.
Wady manicure'u hybrydowego
Hybrydy nie dla każdego
Jeśli ktoś ma chore paznokcie, lakier hybrydowy może jeszcze bardziej osłabić płytkę. Z wszelkimi przebarwieniami, pofałdowaniami, przerostami czy zgrubieniami trzeba zgłosić się do dermatologa. Konsultacja jest bardzo ważna. Inaczej lakier się długo nie utrzyma, a paznokcie zamiast w lepszej, będą w jeszcze gorszej kondycji.
Posiadaczki tłustej płytki też nie będą mogły stosować hybryd. Lakier nie utrzyma się tak dobrze jak na odtłuszczonym paznokciu.
Wpływ częstego stosowania na paznokcie
Hybrydy można stosować często, ale powinno robić się minimum miesięczne przerwy co jakiś czas. Nieustanne nakładanie hybrydy może spowodować osłabienie paznokcia. Płytka zaczyna się wtedy rozdwajać i staje się coraz cieńsza, często się łamie. Lakier na takim paznokciu nie będzie się trzymał nawet tygodnia.
Uwidocznienie nierówności
By móc dobrze wykonać manicure hybrydowy, trzeba być bardzo dokładnym. Hybryda ujawnia każdą nierówność. Jeśli więc ręka obsunie się nam czy kosmetyczce, nie warto poprawiać niedoskonałości, lepiej od razu zmazać lakier. Każde dodatkowe pociągnięcie pędzlem będzie widoczne. Przez to paznokcie nie robią takiego wrażenia, wręcz będą wyglądać na niechlujne i nieestetyczne.
Długość wykonywania manicure'u hybrydowego
Manicure hybrydowy robi się od jednej do dwóch godzin, w zależności od chęci posiadania jakichś wzorków czy innych kombinacji. Jeśli ktoś jest zapracowany, trudno będzie mu znaleźć tyle czasu na siedzenie u kosmetyczki. Proces nakładania lakieru hybrydowego jest nużący i może stanowić główny powód odrzucenia tej metody.
Autor: Anna Magiera
Komentarze do: Manicure hybrydowy – wady, zalety, wykonanie