Szukaj

Maseczki do twarzy

Twarz jest naszą wizytówką, dlatego bardzo ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Często zapominamy o maseczkach do twarzy, a one w bardzo szybkim czasie poprawiają wygląd skóry. Maseczki do twarzy powinny być więc obowiązkowym punktem codziennej pielęgnacji cery.

Maseczki do twarzy

Kremy nie przynoszą tak szybkich i widocznych efektów, jak maseczki do twarzy. Ich skład jest też uboższy. Możemy wybrać maseczki którymi nawilżymy, odżywimy, oczyścimy lub rozjaśnimy skórę twarzy.

Jakie maseczki do twarzy stosować?

Nawilżające maseczki do twarzy

Możemy je stosować nawet codziennie, nasza skóra nigdy nie zareaguję źle na nawilżanie. Tak jak nasze ciało nie powie „nie" wodzie, tak nasza twarz nawilżającym maseczkom do twarzy. Nawilżona cera jest piękna, promienna, młoda i wolniej się starzeje. Nawilżające maseczki do twarzy nadają się do każdego typu cery, jednak posiadaczki cery trądzikowej muszą uważać na zapychanie porów. W składzie nawilżających maseczek do twarzy znajdziemy oleje, minerały, kwas hialuronowy czy witaminy.

Oczyszczające maseczki do twarzy

Przy stosowaniu maseczek oczyszczających musimy zachować umiar, ponieważ naruszają one naturalną barierę ochronną naskórka. Usuwają nadmierny naskórek oraz oczyszczają. Posiadaczki cery normalnej i trądzikowej mogą je stosować 2-3 razy w tygodniu, a cery suchej i wrażliwej 1-2 razy w tygodniu. Najważniejsze jest jednak obserwowanie swojej twarzy i dostosowywanie częstotliwości nakładania do reakcji naszego organizmu. Musimy uważać na zapchanie porów, nadmierną produkcję sebum (powoduję nadmierne błyszczenie się skóry oraz pojawianie się nowych pryszczy) czy przesuszenie skóry.

Odżywcze maseczki do twarzy

Za zadanie ma utrzymać młodzieńczy blask naszej skóry oraz jej promienność. Przeznaczone są dla cery dojrzałej. Głównymi składnikami są oliwa, śmietana i miód, których właściwości odżywcze znane były już w starożytności. Kleopatra kąpała się w mleku i miodzie, by zachować młody wygląd. Miód działa łagodząco na skórę, a śmietana i oliwa zmiękczająco.

Nakładanie maseczek do twarzy

Przed nałożeniem maseczki musimy dokładnie usunąć resztki makijażu oraz oczyścić twarz peelingiem. Jest to bardzo ważne i dzięki temu zauważymy lepsze efekty jej działania. Peeling enzymatyczny będzie świetnym rozwiązaniem dla cery suchej, ponieważ rozpuszcza obumarły naskórek, zamiast go zdzierać.

Maseczkę nakładamy na twarz za pomocą pędzelka lub dłoni, rozpoczynając od nosa, przechodząc na policzki, następnie czoło i na końcu brodę (omijamy okolice oczu). Pozostawiamy na twarzy zgodnie z zaleceniami producenta, po czym zmywamy bieżącą, letnią wodą. Warto później przemyć twarz tonikiem, aby zamknąć pory i wyrównać pH naszej skóry. Trzeba pamiętać o regularnym stosowaniu maseczek do twarzy, aby efekt utrzymywał się dłużej i był bardziej wyraźny.

Składniki maseczek do twarzy

Maseczki opierające się na składnikach naturalnych posiadają często w swoim składzie kaolin, ziemię wulkaniczną, ziemię okrzemkową i bentonit. Mają one głównie działanie ściągające pory, oczyszczające oraz antyseptyczne. Maseczki oparte na polimerach, czyli takie które zapobiegają odparowywaniu wody z naszego naskórka, często mają w składzie wyciągi z ziół, które działają łagodząco. Jeżeli chcemy mocnego nawilżenia, to szukajmy w składzie kwasu hialuronowego.

Domowe maseczki do twarzy

Maseczki do twarzy przygotowujemy zawsze ze świeżych składników, ponieważ mają wtedy największą wartość odżywczą. Pamiętajmy o tym, by nie pozostawiać żadnych pozostałości na kolejny dzień. Taka maseczka nie tylko nie będzie skuteczna, a może nam dodatkowo zaszkodzić. Warto wykonać też próbę uczuleniową (np. za uchem), gdy stosujemy maseczki ze świeżych owoców, ponieważ mogą one wywoływać podrażnienia.

Maseczka do twarzy z kurkumy

Wyrównuje koloryt skóry, zmniejsza przebarwienia oraz pomaga zwalczyć trądzik.

Mieszamy 2 łyżki miodu ze szczyptą kurkumy, dodajemy łyżeczkę soku z cytryny oraz 3 łyżki jogurtu naturalnego. Możemy też dodać parę kropel oleju np. oleju tamanu czy oleju marula.

Maseczka do twarzy z ziemniaka

Wygładza skórę, odżywia i uelastycznia.

Gotujemy ziemniaka, następnie go rozgniatamy i dodajemy odrobinę jogurtu naturalnego oraz jedno żółtko.

Maseczka do twarzy z awokado

Regeneruje i opóźnia procesy starzenia.

Rozgniatamy małe awokado, dodajemy jedno żółtko jaja i kilka kropel soku z cytryny.

Maseczka z siemienia lnianego

Nawilżająca do cery suchej.

5 łyżeczek siemienia lnianego rozcieramy w młynku, zalewamy 100 ml gorącej wody i mieszamy do uzyskania gładkiej papki.

Autor: Izabela Podkulska

Komentarze do: Maseczki do twarzy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz