Szukaj

Mezoterapia, czyli jak skutecznie pozbyć się cellulitu

Podziel się
Komentarze0

Mezoterapia igłowa umożliwia likwidację cellulitu oraz odchudzenie wybranych partii ciała. Lecznicze preparaty wprowadzane są bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, na głębokość nawet 1 cm, co zapewnia wysoką skuteczność terapii. Pod wpływem substancji aktywnych, złogi tłuszczowe zostają usunięte, cellulit zlikwidowany, a skóra staje się gładka i jędrna.


Cellulit czyli lipodystrofia, potocznie zwana „pomarańczową skórką”, powstaje na skutek nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej i zmian budowy tkanki łącznej. Nie jest chorobą, ale stanowi poważny defekt estetyczny, wyjątkowo dokuczliwy latem, gdy chcemy wyeksponować ciało w seksownym stroju kąpielowym. Wg statystyk z dolegliwością tą boryka się aż 95 % kobiet. Cellulit dotyka nawet szczupłe i młode kobiety.

Za deformację struktury tkanki tłuszczowej odpowiada nieprawidłowe krążenie żylno-limfatyczne i zaburzenia hormonalne. Tworzeniu się pomarańczowej skórki, sprzyja też otyłość, palenie papierosów, ciasne ubrania, siedzący tryb życia oraz geny. Najbardziej narażone na powstawanie niechcianych grudek w obszarze ud i pośladków, jesteśmy w okresie dojrzewania, ciąży i premenopauzy. Zauważono także znaczący związek między antykoncepcją hormonalną i terapią hormonami a powstawaniem cellulitu.

Charakterystycznym objawem lipodystrofii jest nierówna i pofałdowana skóra, z wyraźnie wyczuwalnymi wypukłościami - grudkami nierównomiernie rozłożonego tłuszczu. Cellulit występuje w postaci twardej, wówczas skóra jest jędrna, a tkanka podskórna przerośnięta. Tę postać lipodystrofii spotyka się głównie u osób młodych i aktywnych fizycznie. Postać wiotka cellulitu z tendencją do utraty jędrności tkanek, właściwa jest dla kobiet mało aktywnych. Ich skóra staje się mniej napięta, uwidaczniają się zagłębienia i pofałdowania. Z kolei u kobiet z wyraźnymi zaburzeniami krążenia, pojawia się cellulit w postaci obrzękowej.  Ten rodzaj cellulitu jest wyjątkowo uciążliwy, ze względu na towarzyszący mu obrzęk, ucisk i bolesność.


- Jedną z najskuteczniejszych, znanych obecnie metod walki z cellulitem jest mezoterapia igłowa. Niezwykłą skuteczność terapii, uzyskuje się dzięki wstrzykiwaniu substancji aktywnej bezpośrednio w zmienione chorobowo miejsce. Jest to znacznie efektywniejsze, niż zewnętrzne nakładanie leczniczego preparatu. Zabieg spopularyzowano w latach 50-tych we francuskich klinikach. Wykonywany przez doświadczonego lekarza, jest całkowicie bezpieczny - mówi dr Beata Kociemba, dermatolog II stopnia, członek Europejskiego Towarzystwa Dermatologicznego ESCAD i Prezes Europejskiego Instytutu Beauty Derm.

Od niedawna na polskim rynku dostępne są wyjątkowo skuteczne preparaty do mezoterapii: Celluform i Cellucare. Unikalna formuła Celluform, oparta na wyciągu z lecytyny zawierającym fosfatydylocholinę, powoduje rozpad komórek tłuszczowych w wybranym obszarze ciała i ich eliminację z organizmu. W efekcie ostrzyknięcia fosfatydylocholiną, nie tylko likwidujemy cellulit, ale też chudniemy ok. 1 -2 cm w obwodzie danej partii ciała. W rezultacie pośladki, uda, ramiona i brzuch stają się szczuplejsze. Fosfatydylocholina to naturalna substancja, która jest całkowicie bezpieczna i dobrze tolerowana przez organizm.

Zaletą Cellucare jest połączenie zbawiennego dla skóry kwasu hialuronowego, z poprawiającą krążenie kofeiną i pierwiastkami śladowymi, co daje efektywny koktajl do redukowania tkanki tłuszczowej i leczenia zawansowanego cellulitu. Kwas hialuronowy, zawarty w leczniczych ampułkach, pozwala dodatkowo wygładzić i nawilżyć skórę, znacząco poprawiając jej wygląd. Działa też nieznacznie odchudzająco.

Zabieg mezoterapii polega na wprowadzeniu leczniczych preparatów w obszar tkanki tłuszczowej na głębokość od 4 mm do 1 cm za pomocą serii mikronakłuć. Do zastrzyków stosowane są ultra cienkie igły lub specjalny pistolet do mezoterapii. W przypadku dużej wrażliwości na ból, przed zabiegiem można poddać pacjentkę znieczuleniu kremem EMLA. Dla uzyskania widocznej poprawy zalecane są min. 3 zabiegi, przeprowadzane w odstępach 6-8 tygodni. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienie, obrzęk, nadwrażliwość lub ból w ostrzykniętym obszarze ciała. Wszystkie efekty uboczne ustępują w ciągu 7-10 dni.

Mezokoktajle likwidują cellulit, a przy tym pomagają miejscowo zredukować objętość tkanki tłuszczowej, wygładzają i ujędrniają skórę. Uzyskane efekty terapii, należy wspierać dietą, masazami i zwiększeniem aktywności fizycznej. Zabiegi mezoterapii, z zatasowaniem Celluform i Cellucare przeprowadzane są w, rekomendowanym przez producentów preparatów, warszawskim Instytucie Beauty Derm. Zespół specjalistów pod okiem wykwalifikowanej dermatolog, dr Beaty Kociemby pomógł już wielu pacjentkom uporać się z pomarańczową skórką. Koszt zabiegów: od 350 zł.

Więcej o mezoterapii: http://beauty-derm.pl/

Komentarze do: Mezoterapia, czyli jak skutecznie pozbyć się cellulitu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz