Szukaj

Olejek migdałowy - właściwości, zastosowanie i działanie

Podziel się
Komentarze0

Olejek migdałowy pozyskuje się z suszonych migdałów, jest on olejem zimnotłoczonym. Jest jednym z ulubionych naturalnych kosmetyków Włoszek. Nie bez powodu - ten olej posiada właściwości łagodzące, nawilżające, gojące i wiele innych. Zawiera witaminy E, D, B1, B2, B6 i A . Z pewnością warto mieć go na półce ze względu na jego wielofunkcyjność. Oto niektóre z jego zastosowań.

Olejek migdałowy - właściwości, zastosowanie i działanie

Nawilżanie skóry

Olej migdałowy to doskonały emolient. Po nałożeniu na skórę, jest przez nią wchłaniany, tworzy na niej ochronny film, który ogranicza wysychanie naskórka. Jest to doskonały kosmetyk dla osób o suchej skórze. Jest na tyle łagodny, że może być również stosowany na skórę wrażliwą, a nawet u dzieci. Sprawdza się też jako ratunek dla spierzchniętych ust, przesuszonego naskórka łokci, kolan czy stóp.

Zmarszczki

Witaminy zawarte w olejku migdałowym często są składnikami kremów przeciwzmarszczkowych. Aplikowanie olejku na zmarszczki pozwala spłycić je. Z nakładania olejku warto stworzyć rytuał dodając do niego delikatny masaż, który pobudzi skórę do szybszego wchłaniania.

Łagodzenie podrażnień

W lekkich poparzeniach słonecznych, otarciach, wysypkach, skórnych reakcjach alergicznych olejek migdałowy sprawdza się jako środek kojący. Należy pamiętać, że nie każdy zareaguje na niego tak samo, dlatego przed zastosowaniem warto wykonać próbę na niewielkim odcinku skóry.

Rozstępy

Masaż olejkiem migdałowym pozwala skórze na zachowanie elastyczności, wzmacnia ją, a co za tym idzie, zapobiega pojawianiu się rozstępów. To doskonałe rozwiązanie dla osób obawiających się nieestetycznych linii na skórze. Aplikacja powinna odbywać się raz lub dwa razy dziennie.

Cienie pod oczami

Kondycję skóry pod oczami można poprawić nakładając niewielką ilość olejku na dokładnie oczyszczoną skórę, najlepiej przed snem. Rano skóra będzie bardziej wypoczęta, nawilżona i odwdzięczy się lepszym wyglądem.

Włosy

Olejek migdałowy wiedzie prym wśród olei zalecanych w pielęgnacji włosów. Na włosy olejek można stosować na kilka sposobów:

  • na skórę głowy - dzięki zawartości magnezu zapobiega on nadmiernemu wypadaniu włosów. Dobrze jest zadbać o ciepłotę głowy po nałożeniu olejku, aby przyspieszyć wchłanianie i zwiększyć efektywność działania olejku. Olejek może tez pomóc podrażnionej, np. zbyt mocnym szamponem skórze głowy.
  • na końcówki włosów - osoby borykające się z rozdwojonymi końcówkami pokochają olej migdałowy. Jego emoliacyjne właściwości chronią końcówki przed uszkodzeniami mechanicznymi i wzmacniają strukturę włosa.
  • na całej długości włosów - pozostawienie olejku na włosach na 30 minut i umyciu włosów pozwala wydobyć lśnienie włosów. Zamknięte łuski włosów pięknie odbijają światło, a fryzura staje się miększa w dotyku.

Rzęsy

Większość Pań marzy o długich, pięknych rzęsach. Tutaj również olejek migdałowy ma swoje zastosowanie. Można używając np. wyczyszczonej szczoteczki z tuszu do rzęs nakładać olejek na rzęsy. Zapobiega to ich wypadaniu i zagęszcza je.

Demakijaż

Olejek migdałowy może posłużyć do zmywania nawet makijażu wodoodpornego. Krótki masaż twarzy olejkiem pozwala rozpuścić nie tylko makijaż, ale tez znajdujące się na skórze naturalne sebum. Nie zdziera przy tym ze skóry naturalnego ochronnego płaszcza.

Olejek migdałowy to idealny kosmetyk, środek łagodzący i kojący. Ma zbawienny wpływ na podrażnioną, suchą, zmęczoną skórę. Pozwala ją wzmocnić i poprawić jej wygląd. Równie dobrze na substancje zawarte w olejku migdałowym reagują włosy i rzęsy. Mnogość jego zastosowań przemawia za tym, że jest on dobrą inwestycją i warto, aby znalazł się w każdym domu.

Agnieszka Muciek – Szewczyk

Komentarze do: Olejek migdałowy - właściwości, zastosowanie i działanie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz