Szukaj

Pomoc w walce z trądzikiem różowatym

Podziel się
Komentarze0

Utrzymujący się rumień twarzy może być spowodowany pierwszym stadium trądziku różowatego. Schorzenie bywa uciążliwe zwłaszcza latem, z uwagi na nadmierne nasłonecznienie skóry, które zaostrza nieprzyjemne objawy. Jak pozbyć się problemu?


Uciążliwy rumień

Przyczyny występowania trądziku różowatego nie są do końca znane. Choroba dotyka głównie osoby w starszym wieku, najbardziej narażone są kobiety w okresie menopauzy. Pierwsze objawy to utrzymujące się zaczerwienienie twarzy i rozszerzone naczynka, tzw. pajączki. Następnie pojawiają się czerwone krostki oraz grudki, które z czasem przeobrażają się w zmiany zapalne, umiejscowione głównie na czole, policzkach, nosie i podbródku.

Zmieniona chorobowo skóra jest tłusta, podrażniona, a przede wszystkim mało estetyczna. Z tego powodu osoby walczące z tym schorzeniem mają obniżoną samoocenę i liczne kompleksy. Muszą również unikać wielu czynników, które pogarszają stan cery m.in.: wysokich i niskich temperatur, wiatru, alkoholu, ostrych przypraw, jak również gorących i zimnych potrawy czy nadmiernego stresu. Źle tolerowane jest nawet najmniejsze nasłonecznienie skóry, dlatego przez cały rok należy używać preparatów z wysokim filtrem, chroniących przed promieniowaniem UVA i UVB.


Leczenie farmakologiczne choroby bywa długotrwałe, a niekiedy niestety mało skuteczne. W walce z tak uciążliwym schorzeniem pomocne mogą okazać się dopiero rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej.

Laserowe zamykanie naczyń

Laserowe usuwanie trądziku różowatego polega na wyeliminowaniu widocznych na twarzy zmian. Zabieg powinien być wykonywany w chwili, kiedy stan skóry jest stabilny. Cały proces składa z dwóch etapów.

- Najpierw zamykamy naczynia płytko położone, a następnie po upływie około 3 tygodni, głowicą laserową +RF zamykamy naczynia umiejscowione w głębszych warstwach skóry – wyjaśnia Urszula Pociask, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. – Dzięki wykorzystaniu technologii elos, łączącej energię światła z energią prądu RF, możliwe jest zamykanie naczyń o średnicy 0,1mm – dodaje ekspert firmy SHAR-POL. W trakcie procesu dochodzi do niewielkiego nagrzania naskórka, dlatego jest on w pełni bezpieczny.

Należy jednak pamiętać, że zabieg usuwa objawy trądziku różowatego, a nie jego przyczyny. Z czasem zmiany mogą powrócić, a wtedy niezbędne jest powtórzenie całego procesu. Jednak dla osób borykających się z tak uciążliwą chorobą, metoda z wykorzystaniem lasera bywa jedynym sposobem na odzyskanie zdrowia, dobrego wyglądu i samopoczucia.

Komentarze do: Pomoc w walce z trądzikiem różowatym

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz