Szukaj

Zabiegi dla suchej cery

Podziel się
Komentarze2

Sucha cera jest delikatna, wrażliwa i cienka. U kobiet, które są posiadaczkami tego rodzaju cery, gruczoły łojowe, wytwarzają zbyt mało tłuszczu, potrzebnego do utrzymania wymaganej elastyczności skóry. Z powodu niedoczynności gruczołów łojowych, skóra się łuszczy, jest napięta oraz szorstka.

Zabiegi dla suchej cery

Skłonności do cery suchej mogą być uwarunkowane genetycznie. Wiążą się także z procesem starzenia. Tkanka łączna u osób o cerze suchej jest słaba, dlatego też jest narażona na wcześniejsze powstawanie zmarszczek. Powodem nadmiernej suchości cery, może być również astma, czy też choroby tarczycy.

Domowe sposoby pielęgnacji suchej cery

Zanim wybierzemy się do kosmetyczki na profesjonalne zabiegi, możemy zastosować kilka domowych sposobów, które pomogą w walce z przesuszoną cerą.

  • Przede wszystkim cerze należy zagwarantować szczególną ochronę przed promieniowaniem UV oraz mrozem, które niekorzystnie wpływają na jej kondycję.
  • Powinno się unikać suchego powietrza, a w razie konieczności nawilżyć go np. nawilżaczem.
  • Do demakijażu używać mleczka kosmetycznego oraz stosować tonizację bezalkoholową.
  • Przynajmniej dwa razy w tygodniu nakładać na cerę maseczkę nawilżającą.
  • Stosować kremy dla suchej cery, które powinny zawierać ceramidy, kwas hialuronowy, glicerynę oraz lanolinę, pomagającą zatrzymać wodę wchłonięta podczas kąpieli.
  • Prowadzić odpowiedni tryb życia. Wprowadzić dietę, bogatą w witaminy, w kwas omega – 3, świeże ryby oraz unikać stresu wpływającego na stan naszej cery.

Rodzaje zabiegów dla suchej cery

Zabiegi dla suchej cery w dużej mierze są przeznaczone dla osób, u których domowe sposoby pielęgnacyjne już nie wystarczają. Mają one na celu nawilżenie i ujędrnienie skóry, odbudowę ochronnego płaszcza lipidowego oraz pobudzenie gruczołów łojowo-potowych. Aby uzyskać zadowalające efekty skóry, należy skorzystać z zabiegów kosmetycznych, którymi zajmie się wykwalifikowana kosmetyczna. Do najbardziej polecanych, możemy zaliczyć:

  1. Zabiegi odżywczo-nawilżające - na bazie kolagenu, odpowiadającego za elastyczność i ujędrnienie skóry.
  2. Zabiegi dotleniające i ujędrniające - polegają na nałożeniu specjalistycznej maseczki intensywnie nawilżającej. Zazwyczaj są to maseczki algowe.
  3. Zabiegi jonosfery – substancje czynne, dzięki działaniu pola magnetycznego, zostają wprowadzone w skórę. Powoduje to jej intensywną regenerację.
  4. Można wyróżnić również zabiegi jonosfery z zastosowaniem ampułek głęboko nawilżających.
  5. Zabiegi z masażem ręcznym i próżniowym – mają na celu pobudzić przepływ chłonki oraz aktywność gruczołów łojowo-tłuszczowych, aby wytwarzały odpowiednią ilość tłuszczów, dzięki którym skóra nie traci wody i jest odpowiednio osłonięta.
  6. Zabieg mikrodermabrazji – polega na usunięciu martwego naskórka. Zabieg oczyszcza skórę i pomaga w wchłanianiu składników odżywczych. Polecany jest osobom, u których przesuszona skóra wywołała przedwczesne zmarszczki.
  7. Zabieg sonoforezy - pomaga w wchłanianiu substancji odżywczych w głąb skóry, dzięki falom ultradźwiękowym. Zabieg wspomaga krążenie krwi oraz regenerację naskórka, a także przyśpiesza wydalanie wszelkich toksyn.

Chcąc uzyskać napiętą i nawilżoną skórę, wybrany zabieg należy powtarzać raz lub dwa razy w tygodniu przez 6 tygodni. Stosując go regularnie, efekty będą zadowalające.