Japońskie ministerstwo Zdrowia, Pracy i Spraw Społecznych zdecydowało, iż Avastin, w połączniu z radioterapią i chemioterapią, może być stosowany w leczeniu złośliwych guzów mózgu, włączając w to glejaki, o czym poinformowało laboratorium produkujące specyfik, szwajcarska grupa Roche.
Glejaki mózgu to guzy dotykające komórek glejowych. Chodzi tutaj o guzy związane z proliferacją komórek, które otaczają neurony.
Większość glejaków jest nowotworowa, a te, które nie są, stają się takie po kilku latach rozwoju. Ich stopień ciężkości zależy od tego, czy rozwijają się progresywnie, i czy uciskają na mózg.
Jednakże, nawet wtedy, kiedy są nowotworowe, glejaki nie dają metastaz, a więc przerzutów na inne części ciała.
Zobacz również:
- Leki oryginalne a odpowiedniki - czym się różnią?
- Alergia na leki znieczulenia miejscowego, Czy są potrzebne badania diagnostyczne?
- Czy leki sprzedawane poza apteką są dla nas niebezpieczne?
- Objawy lekomanii
- Leki przeciwpłytkowe mogą być podawane doustnie lub pozajelitowo
- Leki sieroce – komu są potrzebne?
- Preparaty złożone
- Jakie substancje działają odkażająco?
Aktualne opcje terapeutyczne stosowane w leczeniu glejaka złośliwego (postać najczęstsza i najbardziej agresywna) są bardzo ograniczone, jak podkreśla szwajcarskie laboratorium farmaceutyczne.
Pacjenci leczeni Avastinem w połączniu z radioterpią i chemioterpią na bazie temozolomidu żyją o wiele dłużej bez progresji choroby, informuje komunikat firmowy, w którym Roche powołuje się na przeprowadzone wcześniej badanie.
Avastin jest już zatwierdzony w wielu krajach w terapii raka piersi, płuc, nerki, jajnika i jelita grubego. Używany jest też w leczeniu – poza oficjalnym wskazaniem - zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem.
Komentarze do: Avastin: lek zatwierdzony w Japonii w leczeniu raka mózgu