Ogólnopolskie Laboratorium testDNA Sp. z o.o. zaprasza wszystkie osoby z województwa śląskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego na bezpłatne badania medyczne identyfikujące wirusy i bakterie przenoszone drogą płciową (wirus HPV, chlamydia trachomatis) oraz diagnozujące choroby genetyczne (rak piersi i jajnika, celiakia, nietolerancja laktozy, zespół Gilberta, mukowiscydoza, zakrzepica).
Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych badań genetycznych?
Badania DNA do tej pory były niedostępne dla wielu pacjentów przede wszystkich ze względu na wysoki koszt. Swoją czułością i skutecznością często przewyższają tradycyjne badania, choć niewielu o tym wie. Badania genetyczne w medycynie - bo o nich mowa, coraz częściej stosowane są w rutynowej diagnostyce chorób zwłaszcza, że dzięki refundacji z NFZ wiele z nich można wykonać nieodpłatnie.
Marcin Jaworek - prezes zarządu testDNA uważa, że jest do doskonała okazja dla pacjentów, u których z różnych przyczyn nie została postawiona jak dotąd jednoznaczna diagnoza, a którzy nie byli w stanie wykonać badania DNA w zakresie prywatnym.
Zobacz również:
- Samobójstwa wśród nastolatków
- Pierwsza wizyta u ginekologa, czyli jak przygotować do tego nastolatkę
- Dlaczego regularne wizyty lekarskie są konieczne w starszym wieku?
- Pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych
- Nowoczesne metody badania płodu
- Zarazki z kranu - czy zagrażają naszemu zdrowiu?
- Pułapki diagnostyczne – choroby ukryte za maską
- Jakość posiłków serwowanych w restauracjach wciąż kuleje
Jak skorzystać z bezpłatnych badań medycznych?
Warunkiem skorzystania z bezpłatnych badań medycznych jest przynależność do jednego z trzech oddziałów NFZ: śląskiego, opolskiego lub dolnośląskiego oraz posiadanie skierowania od lekarza.
W przypadku diagnostyki zakażeń układu moczowo-płciowego (HPV, chlamydia trachomatis) konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa, który po wstępnym badaniu i wywiadzie zleci wykonanie dalszych badań. Skierowanie powinno być wystawione do Poradni Diagnostycznej. Do wykonania badania bezpłatnego w kierunku wirusa HPV niezbędne jest dołączenie wyniku badania cytologicznego bądź kolposkopii, który wskazuje na jakiekolwiek nieprawidłowości.
Natomiast w przypadku diagnostyki predyspozycji chorób genetycznych Pacjent musi udać się do swojego lekarza rodzinnego, który oceni czy istnieją wskazania do wykonania badania genetycznego i wystawi skierowanie do Poradni Genetycznej.
Gdzie można uzyskać więcej informacji:
Dodatkowych informacji o bezpłatnych badaniach medycznych udziela Dyrektor Biura Handlowego Laboratorium testDNA Barbara Prokurat pod numerem telefonu (032) 363 08 76 lub 800-007-771 (bezpłatna infolinia) lub adresem e-mail: barbara.prokurat@testdna.pl.
Komentarze do: Bezpłatne badania medyczne w Laboratorium testDNA