Szukaj

Ból pleców

Podziel się
Komentarze5

Na bóle pleców skarży się niemal 90% Polaków. Ta uciążliwa dolegliwość ma nie tylko negatywny wpływ na nasze samopoczucie, ale przede wszystkim utrudnia, a nierzadko nawet uniemożliwia sprawne wykonywanie codziennych zajęć. Ulgę przynoszą regularne ćwiczenia fizyczne, będące jednocześnie istotnym elementem profilaktyki, a także – dostępne bez recepty żele przeciwbólowe i przeciwzapalne. Na bóle kręgosłupa składa się wiele przyczyn. Do najczęstszych należą: brak aktywności fizycznej, nieprawidłowa postawa, a przede wszystkim siedzący tryb życia.



Choć wielogodzinne spędzanie czasu przed monitorem komputera czy przed telewizorem nie wydaje się męczące, to właśnie ta pozycja w największym stopniu przyczynia się do znacznego obciążenia mięśni pleców, a w rezultacie prowadzi do uciążliwego bólu w okolicy szyi, barków lub odcinka piersiowego. Jeśli dodatkowo praca związana jest z silnym stresem prawdopodobieństwo pojawienia się dolegliwości bólowych zwiększa się wielokrotnie.

Aktywność fizyczna lekarstwem na ból

Najskuteczniejszym elementem profilaktyki i leczenia bólów kręgosłupa są ćwiczenia fizyczne. Choć specjaliści najczęściej zalecają tzw. gimnastykę korekcyjną, ukierunkowaną na redukcję wad postawy, to nieocenione zalety mają również: basen, joga, tradycyjny aerobik czy stretching. Wiele klubów fitness ma w swojej ofercie również zajęcia, przeznaczone specjalnie dla osób uskarżających się na bóle pleców, stanowiące połączenie różnych technik wzmacniania i rozluźniania mięśni. Proste ćwiczenia można także wykonywać samodzielnie w domu, choć wówczas dobrze jest najpierw poprosić wykwalifikowanego trenera o fachowe instrukcje; w przeciwnym razie może się okazać, że zamiast odciążać, dodatkowo obciążamy kręgosłup.

O konieczności nieustannego dbania o zdrowie i dobrą kondycję naszych pleców dobrze jest pamiętać również podczas codziennej pracy. W tym kontekście najistotniejszy jest przede wszystkim odpowiedni dobór wysokości biurka i krzesła oraz prawidłowe ustawienie monitora, ale także regularna „biurowa” gimnastyka: raz na godzinę dobrze jest wstać, przejść się po pokoju, przeciągnąć się - w ten sposób możemy choć trochę zredukować obciążenia mięśni związane z długotrwałym siedzeniem.


Gdy zacznie boleć

Do bólu kręgosłupa najlepiej nie dopuścić, jeśli jednak z jakiś powodów zaniedbamy nasze plecy trzeba działać szybko. Przy pierwszych symptomach dobrze jest przede wszystkim sięgnąć po skuteczny, działający miejscowo środek zwalczający ból, np. Ketonal Lek® 2.5% w żelu. Jest to niesteroidowy lek przeciwbólowy i przeciwzapalny na bazie popularnego ketoprofenu. Dzięki silnemu działaniu substancji czynnej doskonale sprawdza się nie tylko w walce z bólem kręgosłupa, mięśni czy bólami reumatycznymi, ale także skutecznie zmniejsza dolegliwości spowodowane kontuzjami i urazami mechanicznymi.


Powyższa informacja prasowa zawiera pewne określenia, jak np. „staną się”, „ma osiągnąć”, „będzie”, „ma wzrosnąć” itp. odnoszące się do przyszłości i dotyczące ewentualnego opracowania nowych leków lub ich wprowadzenia do sprzedaży, lub też potencjalnych przychodów z tej sprzedaży. Tego typu sformułowania odzwierciedlają obecne stanowisko Grupy w stosunku do wydarzeń przyszłych, i mają charakter założeń. Rzeczywiste wydarzenia, jakie nastąpią podlegają oddziaływaniu różnych czynników i w istocie mogą zdecydowanie różnić się od obecnych przewidywań opisanych powyżej. Zawarte powyżej stwierdzenia nie mogą stanowić gwarancji, iż określone nowe produkty zostaną rzeczywiście opracowane i wprowadzone na rynek, ani też nie gwarantują, że zostaną osiągnięte zakładane poziomy sprzedaży. Każde wprowadzenie na rynek nowego leku, i jego sprzedaż jest uzależniona m.in. od wyników przyszłych badań klinicznych, działań legislacyjnych władz, możliwości uzyskania lub utrzymania patentu, innych kwestii związanych z ochroną własności intelektualnej, a także od działań konkurencji. Ponadto, w formularzu F-20, jaki złożono w Securities Exchange Commission (SEC) zapisane są dodatkowe czynniki ryzyka. Jeśli którykolwiek z tych czynników ryzyka się spełni, wówczas założenia przedstawione powyżej jako przewidywane, planowane, zakładane, itp. okażą się niemożliwe do spełnienia. Grupa udostępnia te informacje, jakie są w jej posiadaniu na dzień dzisiejszy i nie jest zobowiązana do ich aktualizacji.
Kontakt dla mediów:
Zofia Wawrzyniak
Toolbox Creative Communications
tel.: (+48 42) 636 66 28
GSM: (+48) 516 069 354
z.wawrzyniak@toolbox.com.pl

Zapraszamy także na stronę internetową: http://www.lek.com.pl