Na czym polega fenomen dopalaczy? Dlaczego sprzedawcy się zmieniają a biznes nadal trwa? – na te pytania odpowie neurofarmakolog prof. Jolanta B. Zawilska na spotkaniu w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w piątek, 19 kwietnia o godz. 17.30 przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.
Jaki wpływ mają dopalacze na ludzki umysł i zachowanie? Czy stanowią podobne zagrożenie dla zdrowia tak jak narkotyki? Czy mają taki wpływ jak alkohol? Neuropsychofarmakolog, prof. Jolanta B. Zawilska będzie gościem spotkania „Wyzwania humanistyki XXI wieku” w SWPS i opowie o fenomenie nowych związków psychoaktywnych, tzw. dopalaczy.
Prof. Jolanta B. Zawilska od ponad 30 lat jest pracownikiem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalistką w zakresie neuropsychofarmakologii i chronobiologii. Naukowo zajmuje się fizjologiczną rolą melatoniny oraz neuropeptydów i ich potencjałem terapeutycznym, mechanizmami działania leków oraz substancjami psychoaktywnymi o działaniu uzależniającym.
Zobacz również:
- Co zabrać do szpitala na poród?
- Huragan Sandy zebrał medyczne żniwo, jakie skutki spowodował kataklizm?
- Jelito grube, zwierciadło mózgu oraz nadzieja dla chorych na Parkinsona
- Premenopauza
- Zalety diety wegetariańskiej
- Hipertymezja, czyli superpamięć
- W szponach zmęczenia!
- Transplantacja organów: 10 niewiarygodnych historii
Oprócz działalności naukowej zajmuje się edukacją w zakresie zagrożeń związanych ze stosowaniem związków psychoaktywnych, w szczególności nowej generacji.
Wykład z cyklu „Wyzwania humanistyki XXI w.” jest skierowany do wszystkich osób zainteresowanych tematem, m.in. studentów, doktorantów, dziennikarzy, rodziców dzieci uzależnionych, psychologów i pracowników ośrodków terapeutycznych. Spotkanie zostało zorganizowane przez Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie SWPS. Wstęp wolny.
Komentarze do: Dopalacze wyzwaniem XXI wieku