O metodach badań wykorzystywanych do poszukiwania genów odpowiedzialnych za choroby psychiczne odpowie prof. Joanna Hauser na spotkaniu w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Wykład w ramach cyklu „Wyzwania humanistyki XXI wieku” odbędzie się w piątek, 10 maja o godz. 17.30 przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.
Czy choroby psychiczne można odczytać z badań DNA? Czym są geny kandydujące?
Jak do badań pacjentów psychiatrii odnoszą się ich rodziny i pracownicy służby zdrowia? Prof. Joanna Hauser z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu będzie gościem spotkania „Wyzwania humanistyki XXI wieku” w SWPS i opowie o najnowszych badaniach genetycznych w psychiatrii.
Zobacz również:
- Pierwsze genetyczne zwiastuny depresji poporodowej
- Czy geny mogą pomóc w oczyszczaniu obszaru mózgu odpowiedzialnego za Alzheimera?
- Na czym polegają testy genetyczne?
- Nanociała wielbłądów cudownym lekarstwem na najcięższe choroby?
- Zespół Marfana
- Mukowiscydoza - objawy i leczenie
- Mukowiscydoza
- Komórki macierzyste największą nadzieją medycyny XXI wieku, dlaczego?
Prof. Joanna Hauser jest pracownikiem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, specjalistką w zakresie genetyki w psychiatrii. Naukowo zajmuje się badaniem predyspozycji genetycznych do takich chorób jak schizofrenia, depresja, anoreksja.
Wykład z cyklu „Wyzwania humanistyki XXI wieku” jest skierowany do wszystkich osób zainteresowanych tematem, m.in. psychologów klinicznych, lekarzy, psychiatrów, studentów oraz doktorantów. Spotkanie zostało zorganizowane przez Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie SWPS.
Wstęp wolny.
Komentarze do: Genetyka i choroby psychiczne w XXI wieku