Szukaj

Jak walczyć z ołowiem w wodzie?

Podziel się
Komentarze0

Ołów należy do grupy mocno toksycznych pierwiastków. Dawka powyżej jednego miligrama dziennie może być śmiertelna. Badania dowodzą, że ludzie w ciągu dnia wchłaniają więcej ołowiu niż są w stanie wydalić. Ołów magazynuje się głównie w kościach. Pod wpływem zaburzeń metabolicznych (infekcje, kwasica, wzmożone procesy kościotwórcze) może jednak przenikać do krwi. Ołów atakuje najpierw mózg - powoduje uczucie wyczerpania, nerwowość, przygnębienie, apatię, nadpobudliwość u dzieci oraz opóźnienie umysłowe.



Zdaniem niektórych badaczy, ołów może być na tyle częstą przyczyną nadpobudliwości, autyzmu i ADHD, że u wszystkich dzieci z tymi zaburzeniami powinno się zbadać jego stężenie.

Ołów osłabia układ obronny, co może być przyczyną częstych przeziębień i licznych zakażeń. Silniejsze zatrucie ołowiem może powodować bezpłodność, uszkodzenie nerek, wątroby, paraliż, a nawet śmierć.

Ołów unieczynnia niezbędne dla organizmu człowieka pierwiastki takie jak żelazo, cynk, miedź, selen i wapń. Utrudnia wchłanianie jodu koniecznego do prawidłowej czynności tarczycy, co może powodować niedoczynność tarczycy.

Ołów jest kancerogenny. Działa również teratogennie - powoduje wady (mutacje) płodu.

Głównym źródłem ołowiu w naszym otoczeniu są spaliny samochodów, dym przemysłowy i papierosowy. Do zatrucia ołowiem może dojść również w domu - poprzez stosowanie emaliowanych naczyń, połykanie odprysków ołowianej farby przez dzieci, jedzenie niektórych podrobów oraz używanie wody z ołowianych rur (instalacje z tego typu materiału nadal nie należą do rzadkości w Polsce). Woda zawierająca ołów jest w dwójnasób niebezpieczna - może spowodować szkody w ludzkim organizmie po wypiciu jej - ponieważ jednak społeczeństwo zdaje sobie sprawę o niskiej jakości wody wodociągowej - to nie spożywanie takiej wody jest najniebezpieczniejsze. Bardziej ryzykowne jest używanie takiej wody do kąpieli - udowodniono bowiem wchłanianie ołowiu przez skórę.


Jak walczyć z ołowiem w wodzie? Można oczywiście wymieniać wszystkie instalacje wodociągowe - jest to jednak bardzo czasochłonne i kosztowne. Istnieje tańszy i efektywniejszy sposób - KDF (Kinetic Degradation Fluxion) Process Media. Jest to medium filtracyjne typu miedź-cynk o wysokiej czystości, która redukuje zanieczyszczenia w wodzie przy użyciu reakcji utleniania/redukcji (redoks). Medium zaprojektowane jest tak aby redukować lub usuwać chlor i rozpuszczalne metale ciężkie w tym ołów. KDF Process Media jest całkowicie bezpieczny i nietoksyczny.

KDF redukuje lub usuwa chlor, żelazo, siarkowodór, ołów, rtęć, węglany wapnia, magnez, chrom, bakterie algi i grzyby. Elektrony są wymieniane z zanieczyszczeniami, zamieniając je w niegroźne elementy. Podczas tej reakcji, elektrony są przenoszone między cząsteczkami i nowe (niegroźne) elementy są tworzone.
KDF może usuwać ponad 99% wolnego chloru elektrochemicznie, poprzez redukcję rozpuszczonego chloru w postaci gazowej do jonów chlorkowych rozpuszczalnych w wodzie. KDF zabija bakterie przez bezpośredni kontakt elektrochemiczny i tworzenie się na krótko rodników hydroksylowych i nadtlenku wodoru, które to oba zakłócają funkcjonowanie mikroorganizmów.

Ołów nie na darmo zyskał miano pierwiastka śmierci. Każda inteligentna osoba zauważy konieczność zabezpieczenia się przed działaniem ołowiu - na rynku polskim pojawiają się produkty zawierające KDF. Warto się nimi zainteresować - w końcu zdrowie i życie ma się tylko jedno.

Komentarze do: Jak walczyć z ołowiem w wodzie?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz