Rusza pierwsza ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna „Żylaki? Przeciwdziałaj!”. W ramach akcji eksperci wyjaśnią jak radzić sobie i skutecznie zapobiegać żylakom oraz przewlekłej niewydolności żylnej. Dodatkowo osoby po 30-tym roku życia będą mogły wziąć udział w bezpłatnych badaniach USG Doppler kończyn dolnych.
Patronat merytoryczny nad przedsięwzięciem objęła Klinika Chirurgii Ogólnej i Naczyń Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Poczucie ciężkości nóg, obrzęk czy widoczne żylaki to tylko jedne z objawów, przewlekłej niewydolności żylnej. „Żylaki? Przeciwdziałaj!” to pierwsza w Polsce kampania społeczna na rzecz walki ze schorzeniami żył stworzona z myślą o pacjentach.
Integralną częścią akcji jest wortal informacyjny www.zylakiprzeciwdzialaj.pl, gdzie internauci będą mogli m.in. zapoznać się z objawami chorobowymi, sposobami diagnozowania, leczenia i zapobiegania powstawania żylaków. Potrzebujesz porady? Strona umożliwia przesłanie zapytania do lekarza specjalisty, który w ciągu 48h odpowie na pytanie.
Celem kampanii „Żylaki? Przeciwdziałaj!” jest zwiększenie świadomości Polaków na temat chorób żył, sposobów ich leczenia i profilaktyki - Z moich wieloletnich doświadczeń jako chirurga naczyniowego i angiologa wynika, że coraz więcej osób odczuwa dolegliwości z powodu przewlekłej niewydolności żylnej. Można szacować, że ok 40 -60% kobiet i 15 – 30% mężczyzn w Polsce cierpi na żylaki lub ich powikłania. Niestety współczesny tryb życia sprawia, że pierwsze, niepokojące objawy chorobowe występują już nawet u młodych, niespełna 30-letnich osób. Pomimo, że postęp w leczeniu chorób żył w ostatnich latach jest znaczny, nadal najważniejsza jest wczesna reakcja na pojawiające się objawy i zapobieganie rozwojowi schorzenia - mówi prof. dr hab. n. med. Grzegorz Oszkinis kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Zobacz również:
Kolejnym elementem akcji „Żylaki? Przeciwdziałaj!” będzie kwietniowy cykl bezpłatnych badań dla osób po 30-tym roku życia. Profesjonalna diagnostyka pozwoli na ocenę przepływu krwi zarówno w tętnicach jak i żyłach, co umożliwi wczesne wykrycie chorób układu krążenia.
Badanie jest bezbolesne, nieinwazyjne i trwa tylko 15 minut. Wynik jest dostępny od razu i zawiera opis dokonany przez lekarza specjalistę. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana. Diagnostyka odbywać się będzie w mobilnym centrum zaaranżowanym na gabinety lekarskie, z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu ultrasonografii Dopplerowskiej.
Harmonogram bezpłatnych badań:
- Poznań: 03-08 kwietnia, Centrum Handlowe M1,
- Wrocław: 12-16 kwietnia, Park Handlowy Bielany,
- Katowice: 18-22 kwietnia, Silesia City Center,
- Warszawa: 24-30 kwietnia, Park Handlowy Targówek.
- Decyzja o organizacji akcji „Żylaki? Przeciwdziałaj!” wynika z naszego ponad 20-letniego doświadczenia w produkcji wyrobów medycznych. Jako wiodący dostawca wyrobów kompresyjnych i rehabilitacyjnych w Polsce oraz jako jedna z czołowych firm w Europie, przyjmujemy na siebie rolę edukatora w kwestii profilaktyki zdrowotnej – mówi Anna Sobkowiak - Prezes Zarządu Pani Teresa Medica SA.
***
Organizator akcji:
Pani Teresa Medica SA – dostawca specjalistycznych rozwiązań kompresyjnych i rehabilitacyjnych. Marka od ponad dwudziestu lat zajmuje pozycję niekwestionowanego lidera na polskim rynku i jednej z wiodących w Europie, gwarantując proste i skuteczne rozwiązania medyczne oraz najlepszą relację ceny do jakości.
Patronat merytoryczny:
Klinika Chirurgii Ogólnej i Naczyń Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - dzięki wykwalifikowanej kadrze lekarskiej i nowoczesnej aparaturze gwarantuje świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie. Pracujący w Klinice lekarze są wybitnymi specjalistami
w swoich dziedzinach oraz członkami wielu krajowych i światowych towarzystw naukowych.
Patronat medialny:
Gazeta Wyborcza oraz Gazeta.pl, TVP Poznań, TVP Wrocław, TVP Katowice, TVP Wrocław, Radio Merkury, Radio Wrocław i Radio Katowice.