Zima to okres, gdy okuliści często diagnozują zmiany zwyrodnieniowe w oku. Nitki, czarne plamki, latające muszki przed oczami, które przesuwają się wraz z ruchami gałki ocznej, najczęściej zauważane są przez pacjentów podczas patrzenia na jasne powierzchnie takie jak śnieg.
Pojawienie się mętów ocznych widzianych jako dziwne kształty w polu widzenia świadczy o wystąpieniu dolegliwości lub poważniejszej choroby okulistycznej.
– Męty oczne to zlepione włókna kolagenowe, które zaburzają przezierność ciała szklistego oka. Za procesy zwyrodnieniowe, które je powodują odpowiedzialne są m.in. wolne rodniki. – tłumaczy dr Maciej Osęka, Prezes nowoczesnej firmy okulistycznej Ofta sp. z o.o.
Męty w oku
Na wystąpienie mętów ocznych najbardziej podatne są osoby powyżej 40. roku życia oraz seniorzy, pacjenci z wysoką krótkowzrocznością oraz osoby cierpiące na zaćmę bądź jaskrę.
Zobacz również:
W przypadku stwierdzenia mętów ocznych przez okulistę lub występowania uporczywych objawów typu plamki i nitki przed oczami, warto stosować preparaty ze składnikami hamującymi zmiany zwyrodnieniowe w obrębie ciała szklistego oka.
Vitroft – pomoc dla ciała szklistego oka
- Korzystne działanie mają substancje antyoksydacyjne, które unieszkodliwiają wolne rodniki w środowisku wodnym (np. kwas askorbinowy) oraz substancje hamujące glikację włókien kolagenu (L-lizyna, procyjanidyna). Składniki te zawiera preparat Vitroft polecany dla poprawy jakości widzenia i zahamowania mętów ocznych. – mówi dr Maciej Osęka, Prezes Ofta sp. z o.o.
Suplement diety wpływający korzystnie na przezierność ciała szklistego oka Vitroft dostępny jest w aptekach oraz sprzedaży internetowej na DrogeriaZdrowie.pl
Komentarze do: Męty oczne podczas patrzenia na śnieg