Kompilując różne źródła dokumentalne, ekolodzy amerykańscy oraz kanadyjscy sporządzili ostatnio raport na temat konsumpcji mięsa ssaków morskich w krajach południowych, dotkniętych wyczerpywaniem zasobów ryb.
Tradycyjnie, myślimy o Japończykach oraz o ludach żyjących na Antarktyce jak o wielkich konsumentach mięsa waleni, i tak faktycznie jest. Ale na tym nie koniec, komentuje Martin Robards z organizacji Wildlife Conservation Society na Alasce, w Stanach Zjednoczonych.
Wraz z Randallem Reeves ze stowarzyszenia Okapi Wildlife Associates, w Quebeku w Kanadzie, specjalista z z organizacji Wildlife Conservation Society sporządził raport na podstawie danych z ponad 900 źródeł informacyjnych.
Dokument ten jest naprawdę wyczerpującą bazą danych na temat typu oraz liczby ssaków morskich, które są konsumowane każdego roku.
Zobacz również:
- Samobójstwa wśród nastolatków
- Pierwsza wizyta u ginekologa, czyli jak przygotować do tego nastolatkę
- Jeżeli Twój lekarz jest zdrowy – Ty pewnie też jesteś!
- Pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych
- Nowoczesne metody badania płodu
- Zarazki z kranu - czy zagrażają naszemu zdrowiu?
- Pułapki diagnostyczne – choroby ukryte za maską
- Jakość posiłków serwowanych w restauracjach wciąż kuleje
Stwierdzenie?
Jeżeli nawet polowanie na wielką skalę zmniejszyło się w przeciągu ostatnich 40 lat, to w krajach ubogich, spadek liczby łowionych ryb żyjących przy wybrzeżach poprowadził biednych ludzi do szukania innych źródeł protein. Chodzi tutaj w rzeczywistości o problem z mięsem pochodzącym z dżungli, wyjaśnia jeszcze Martin Robards z organizacji Wildlife Conservation Society.
Afryka zachodnia, Madagaskar, Sri Lanka, Indie, Birma, Filipiny, Peru, Brazylia, Kolumbia, Trinidad... wszystkie regiony świata biorą w tym udział.
Mięso co najmniej 92 gatunków waleni, pośród których znalazły się również delfiny, było konsumowane przez ludzi w latach 1970 – 2009. Wzrost tej konsumpcji można również przypisać wzrostowi przypadkowych przyłowów ssaków morskich, które wplątują się w narzędzia połowowowe, które z roku na rok stają się coraz bardziej zabójcze...
Komentarze do: Mięso waleni coraz częściej w menu w biednych krajach