Szukaj

Najnowsze rozwiązania w technikach ablacyjnych

Podziel się
Komentarze0

W Pracowni Elektrofizjologii Kliniki Zaburzeń Rytmu Serca Instytutu Kardiologii w Aninie zainstalowano pierwszy w Polsce innowacyjny system do wykonywania ablacji zaburzeń rytmu serca. System CARTO® 3 firmy Biosense Webster umożliwia również ukazywanie w czasie rzeczywistym położenia końcówki cewnika na konstruowanej trójwymiarowej (3D) mapie serca.



CARTO® 3 łączy stosowaną do tej pory technikę pola magnetycznego z systemem opartym na emisji różnych częstotliwości prądu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest:

  • dokładna wizualizacja wszystkich cewników używanych podczas procedury zabiegu ablacji ACL (Advanced Catheter Localization). Możliwe jest wyraźne rozróżnienie wszystkich elektrod, nawet jeśli znajdują się one blisko siebie oraz ich rozróżnianie w zachodzących na siebie cewnikach.
  • szybkie tworzenie wysokiej rozdzielczości map anatomicznych FAM (Fast Anatomical Mapping) dzięki wykorzystaniu cewnika wyposażonego w czujniki. Mapy, odpowiadające jakości obrazu z TK, mogą być tworzone z prędkością ruchu cewnika. Skraca to procedurę oraz czas ekspozycji na promieniowanie rentgenowskie. System natychmiast rozpoznaje wszystkie podłączone bezpośrednio cewniki.
  • zwiększenie wydajności laboratorium oraz stosowanych procedur dzięki systemowi CoC (Connection Of ChoiceTM). Wybór jednakowych ustawień dla laboratorium oraz danych pacjenta, doskonała jakość sygnału, dostosowanie się do ruchów pacjenta oraz intuicyjny interfejs graficzny użytkownika zapewniają szybszą i efektywniejszą pracę operatora. System cechuje również zmniejszenie ilości koniecznych do podłączania cewników CoC, co znacznie ułatwia oraz skraca czas zabiegu.


- Wykorzystanie w pracy szpitala tak nowoczesnego systemu jakim jest CARTO® 3 umożliwia wykonywanie ablacji u pacjentów najtrudniejszych - po operacjach z wadami serca, po zawale czy uporczywych migotaniach przedsionków. Jest on nie tylko dużym ułatwieniem w pracy operatora, ale przede wszystkim przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjenta podczas wykonywanego badania. - mówi dr Łukasz Szumowski, kierownik Pracowni Elektrofizjologii w Instytucie Kardiologii w Aninie. - Wysoka precyzja systemu umożliwia przeprowadzenie badania o nie spotykanej do tej pory dokładności, przy jednoczesnym skróceniu czasu zabiegu. Wprowadzenie tego systemu równolegle w wiodących ośrodkach w krajach Europy i w Polsce budzi nadzieje, że polscy pacjenci będą mieli dostęp do najnowszych technologii medycznych na równych prawach z innymi obywatelami Unii Europejskiej.

Ponadto system CARTO® 3 umożliwia także połączenie techniki ultrasonograficznej echa wewnątrzsercowego (ICE - Intracardiac Echo) z obrazowaniem trójwymiarowym. Powstają dzięki temu mapy serca tworzone za pomocą obrazu ICE, co odzwierciedla dokładną anatomię w chwili tworzenia mapy.

Producentem sprzętu jest firma Biosense Webster - światowy lider w leczeniu arytmii, należący do koncernu Johnson & Johnson. Ponad 30 lat temu firma jako pierwsza zastosowała w elektrofizjologii cewniki do leczenia zaburzeń rytmu serca i od tego czasu stale wyznacza nowe trendy w dziedzinie zaawansowanych urządzeń do diagnostyki, terapii i mapingu serca.

Komentarze do: Najnowsze rozwiązania w technikach ablacyjnych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz