Szukaj

Neurogra - narzędzie do trenowania umysłu

Podziel się
Komentarze0

Gry komputerowe mogą rozwijać umysł? Tak! Grając można poprawić koncentrację, pamięć, logiczne myślenie i szybkość. Od 17 czerwca startuje bezpłatny projekt gier treningowych, realizowanych przez platformę internetową Neurogra oraz Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej.


Neurogra badanieNeurogra to narzędzie, które ma służyć do rozwijania kompetencji intelektualnych dla uczniów i kandydatów na studia, którzy muszą przyswajać dużo wiedzy i nowych umiejętności. Konstrukcja gier pozwala na rozwój takich aspektów poznawczego funkcjonowania jak pamięć, uwaga, logiczne myślenie i szybkość. Serwis umożliwia trenowanie, ale także śledzenie na bieżąco swoich postępów na każdym etapie i dobieranie w trakcie gry odpowiedniego stopnia trudności, tak aby trening był jak najbardziej efektywny.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w Neurogrze? Wystarczy zarejestrować się na stronie: badania.neurogra.pl między 17 czerwca a 30 września i przez kolejne trzy tygodnie trenować pamięć, grając w ciekawe gry online. Do korzystania z serwisu potrzebna jest jedynie minimalna znajomość obsługi komputera i internetu. Dodatkowo, wszystkie osoby, którym uda się przejść grę otrzymają bonus w postaci kwartalnego, pełnego dostępu do wszystkich treningów dostępnych na platformie Neurogra.pl.


Ćwiczenie mózgu oraz dbanie o jego sprawność powodują, że rozwijamy zdolności intelektualne, leżące u podłoża zarówno sukcesów zawodowych, jak i przydające się na co dzień. Systematycznie grając, uczestnicy treningu poddają się wysiłkowi umysłowemu, w trakcie którego w mózgu zachodzą zmiany. Dzieje się tak dlatego, że mózg jest narządem plastycznym i ma zdolność dostosowywania się do wymagań, jakie przed nim stawiamy. Nowe wyzwania zmuszają umysł do intensywnej pracy, abyśmy mogli stale się rozwijać i osiągać cele. Dzięki temu jesteśmy w stanie przyswoić nową partię materiału na egzamin czy nauczyć się obsługiwać nowy program komputerowy.

Gry treningowe są przygotowane w oparciu o wiedzę, kompetencje i doświadczenie naukowe przez specjalistów z dziedziny nauki o mózgu. Opiekunem merytorycznym Neurogry jest Anna Maria Wieczorek, doktorantka z Interdyscyplinarnego Centrum Stosowanych Badań Poznawczych SWPS oraz Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego. Osoby, które wezmą udział w projekcie przyczynią się przy okazji do rozwoju neuronauki. Anna Wieczorek bada, w jaki sposób fitness umysłu może przyczynić się do rozwoju, np. koncentracji uwagi czy zapamiętywania nowych informacji.

Komentarze do: Neurogra - narzędzie do trenowania umysłu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz