W Polsce dostępna jest już najnowsza soczewka wykorzystywana przy leczeniu zaćmy - wieloogniskowa (multifokalna) soczewka Acrysof® ReSTOR® z asferyczną optyką. Jest to prawdziwa szansa dla osób cierpiących na zaćmę na odzyskanie ostrości widzenia. Soczewki AcrySof® ReSTOR® poprawiają widzenie na każdą odległość - z bliska, z daleka oraz odległości pośrednie - co daje pacjentom z zaćmą, presbiopią lub innymi wadami ostrości widzenia większą niż kiedykolwiek szansę na życie bez okularów.
Z soczewkami asferycznymi AcrySof® ReSTOR® można swobodnie czytać książki, pracować przy komputerze, prowadzić samochód w dzień czy w nocy, a także uprawiać sport (np. jazdę na rowerze, na nartach czy surfing). Soczewki asferyczne AcrySof® ReSTOR® zostały zaprojektowane w unikatowy sposób przy użyciu 2 sprawdzonych technologii:
Apodyzacji – polega na stopniowej redukcji lub rozmyciu dyfrakcyjnych stref wysokości (dyfrakcja – ugięcie i rozszczepienie światła). Zastosowanie apodyzacji minimalizuje niepożądane efekty fotooptyczne oraz optymalizuje rozkład energii świetlnej do widzenia bliży i dali. Zastosowanie apodyzacji w soczewkach wewnątrzgałkowych jest opatentowane przez firmę Alcon i dotyczy wyłącznie soczewek AcrySof® ReSTOR®.
Asferycznej optyki – budowa soczewki, która niweluje nadmierne załamywanie się promieni światła na obrzeżach struktury optycznej soczewki, czyli ma bardzo dobre właściwości optyczne nie tylko w centrum soczewki, ale także w obszarach peryferyjnych (redukcja aberracji sferycznej). Ten typ soczewki poprawia również kontrast widzenia w gorszym oświetleniu. Soczewka z optyką asferyczną jeszcze lepiej naśladuje działanie zdrowej i młodej ludzkiej soczewki.
Zobacz również:
Dla osoby w pełni wieku, która jest aktywna i pracuje zawodowo utrata ostrości widzenia
w wyniku zaćmy stanowi duży problem, szczególnie, że jednocześnie występuje pogorszenie kontrastu i widzenia barw. Brak ostrego widzenia odczuwalny jest zwłaszcza podczas jazdy samochodem czy pracy przy komputerze. Wiele osób nie chce nosić okularów - z różnych powodów: parowanie, ucisk nosa, estetyka. To właśnie dla nich odkryto nowy rewolucyjny sposób na uniezależnienie się od okularów - są to soczewki asferyczne AcrySof® ReSTOR®, które są prawdziwym przełomem w chirurgii narządu wzroku.
Zaćma
Zaćma jest chorobą oczu, w której soczewka oka, zazwyczaj przezroczysta, traci swoją przezroczystość, staje się matowa, a w ostatnim stadium nie widać przez nią nic z wyjątkiem ostrego światła. Choroba postępuje na skutek zmian w białkach soczewki, w wyniku czego następuje jej zmętnienie. Efekt jest taki, że chory zaczyna odczuwać coraz bardziej zaawansowany dyskomfort przy widzeniu: od widzenia przymglonego, aż do całkowitej utraty wzroku. Procesowi temu towarzyszą zaburzenia w ocenie odległości widzianego przedmiotu oraz pogorszenie ostrości wzroku. Zaćma może mieć charakter jedno lub obustronny. Jest chorobą, która powoduje tzw. ślepotę odwracalną – co oznacza, że poprzez zabieg operacyjny chory ma szansę odzyskać widzenie.
Zachorowalność na zaćmę w Polsce:
- W grupie osób do 40 roku życia – 12 tysięcy osób
- Wśród osób w wieku 50-59 lat - 77 tysięcy osób
- Po skończeniu 70 roku życia - 480 tysięcy osób
- 228 tysięcy mężczyzn
- 544 tysięcy kobiet
Dalszych informacji udziela:
Magdalena Domaciuk
Feedback / Hill & Knowlton
magda.domaciuk@hillandknowlton.pl
tel: +48 (22) 646 22 02 wew. 124, kom: +48 (0) 603 101 447
Magdalena Domaciuk
Feedback / Hill & Knowlton
magda.domaciuk@hillandknowlton.pl
tel: +48 (22) 646 22 02 wew. 124, kom: +48 (0) 603 101 447
Komentarze do: Nowa metoda leczenia zaćmy (1)
zaćma
1Witam:) 10 lat temu mialam zabieg wymiany soczewek obuoczny.Niestety mój wzrok nie odzyskał dawej formy,jednak widzę,ale nosze okulary co sprawia mi ogromną trudność. Gdzie moge uzyskać informacje o tych nowych soczewka... pokaż całość