Znamy laureatów tegorocznej nagrody Prezesów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Fundatorem nagród jest firma Bayer. Nagrody wręczono 12 grudnia podczas gali w Filharmonii Narodowej.
Dr hab. Katarzyna Stolarz-Skrzypek z Uniwersytetu Jagiellońskiego została tegoroczną laureatką Nagrody Prezesów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Nagrodę Prezesów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego otrzymał seksuolog dr Krzysztof Nowosielski za prace naukowe z zakresu położnictwa. Fundatorem nagród jest Bayer.
Od kilkunastu lat te prestiżowe wyróżnienia honorują nie tylko dorobek naukowy i innowacyjność badawczą laureatów, ale również ich postawę wobec pacjentów. Kapituły konkursowe tworzą wybitni naukowcy: autorytety w dziedzinie kardiologii i ginekologii, w tym prezesi i wiceprezesi obu towarzystw, a także konsultanci krajowi i wojewódzcy tych specjalizacji.
Corocznie nagrodą każdego z Towarzystw nagradzany jest jeden laureat. Dotychczas wyróżnienia przyznano kilkudziesięciu wybitnym polskim specjalistom z ośrodków medycznych i badawczych w całym kraju.
Zobacz również:
- Dramat na Podkarpaciu. Wypisany z dwóch szpitali mężczyzna zmarł na sepsę [wideo]
- Opieka w domu: @lvp, przypadek naprawdę pojedynczy?
- Czy wykonanie zabiegu leczniczego bez zgody pacjenta jest przestępstwem?
- Pacjencie! Czy wiesz jakie prawa Ci przysługują?
- Z humorem przeciwko nadużyciom lekarzy
- Zaburzenia gospodarki lipidowej
- Nowotwór jelita cienkiego
- Choroby reumatyczne tkanek miękkich
- Już po raz dwunasty mamy zaszczyt wspierać wybitnych badaczy i praktyków, reprezentujących świat polskiej kardiologii i ginekologii – mówi Beata Kozłowska-Boszko, Dyrektor Medyczny firmy Bayer – Innowacyjność pracy laureatów i ich postawa wobec pacjentów jest nam szczególnie bliska, zgodnie z motto Bayer ‘Science For A Better Life’.
Dr hab. Katarzyna Stolarz-Skrzypek pracuje w Instytucie Kardiologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca doktorska dotyczyła zmienności rytmu serca w nadciśnieniu tętniczym, zaś tytułem rozprawy habilitacyjnej był ‘Polimorfizm genów homeostazy sodowej a rozwój nadciśnienia tętniczego i subklinicznych zmian narządowych w jego przebiegu’. Jest autorką szeregu prac naukowych z tych zakresów.
Dr Krzysztof Nowosielski pracuje m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Tychach oraz Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu. Jest również komentatorem medialnym w zakresie ginekologii i położnictwa. Jego praca doktorska dotyczyła seksualności i jakości życia kobiet chorujących na cukrzycę. Dr Nowosielski jest autorem ponad 130 prac naukowych oraz recenzentem w międzynarodowych czasopismach branżowych.