Francuscy badacze informują, że udało im się opracować nową metodę wykrywania zjadliwości nowotworów. Zidentyfikowali 26 genów, których anormalna aktywacja jest powiązana z wyjątkowo ciężkimi nowotworami płuc. Badanie przeprowadzili naukowcy z instytutu Albert Bonniot w Grenoble, we współpracy z lekarzami i anatomopatologami z uniwersyteckiego centrum szpitalnego w tym mieście.
Rezultaty opublikowano w Science Translational Medicine.
Naukowcy wyjaśniają w artykule: - W organach i tkankach, w których rozwija się guz, pojawia się anormalna ekspresja genów właściwych dla innych tkanek. Chodzi tutaj w pewnym sensie o geny, które zazwyczaj są uśpione, a które budzą się w obecności guza.
Zobacz również:
- Żywność GMO, czyli żywność modyfikowana genetycznie
- GMO - Żywność Genetycznie Modyfikowana
- "Zabubiony w kosmosie" czyli o śmiesznych nazwach genów
- Jakie są najczęstsze wady wrodzone przewodu pokarmowego?
- Epigenetyka - ujawnia prawdziwe funkcjonowanie DNA
- Autyzm a geny
- Rak skóry – przyczyny, objawy, leczenie
- Rak wątrobowokomórkowy – rosnące zagrożenie!
Aby osiągnąć te rezultaty, naukowcy pracowali nad rakiem płuc. Przestudiowali guzy 300 pacjentów i zidentyfikowali 26 genów, których aktywacja jest powiązana z wyjątkowo agresywnymi nowotworami.
W ten sposób mogą przewidzieć, w momencie stawiania diagnozy, który rak grozi nawrotem choroby i który może doprowadzić do zgonu, włączając w to przypadki, kiedy rak jest właściwie leczony we wczesnym stadium rozwoju.
Badacze oceniają, że w przyszłości taka anormalna ekspresja genów w tkankach i organach może posłużyć jako narzędzie prognostyczne oraz pozwolić na zindywidualizowane leczenie każdego pacjenta.
Komentarze do: Rak: 26 genów pomoże wykryć agresywność nowotworów (1)
Leki przeciwrakowe sprzedam lek rak leczenie alternatywne eksperymentalne
1Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu... pokaż całość