Recepta na wiosenne dolegliwości bólowe
Ból głowy, przeziębienia, osłabiony organizm, apatia i brak energii do działania – to kilka z symptomów wiosennego przesilenia. Co zrobić, żeby wiosna nie kojarzyła nam się z bólem? Jak znowu cieszyć się jej urokami? Poznaj z nami receptę na wiosenne dolegliwości bólowe.
Gdy nadchodzi wiosna…
Wiosna może okazać się mniej przyjemna niż nam się wydawało. Zmieniająca się ciągle aura za oknem (raz deszcz, raz słońce, a niekiedy nawet śnieg), skoki temperatury oraz ciśnienia atmosferycznego osłabiają i męczą nasz organizm. Boli nas głowa, pojawiają się bóle kości, czujemy rosnącą temperaturę ciała. Nie mamy siły nic robić, nawet ruszyć się z łóżka. Osłabienie organizmu przekłada się na nasze samopoczucie, mamy problemy z koncentracją, utrzymującym się złym nastrojem. Są to dość częste objawy przesilenia wiosennego – reakcji organizmu na zmieniającą się gwałtownie aurę pogodową po długiej zimie.
Aby nie dopuścić do pojawienia się dolegliwości musimy stopniowo przystosowywać się do nowych warunków atmosferycznych, a także w porę walczyć z pierwszymi pojawiającymi się objawami, np. bólami głowy. Pamiętaj o kilku ważnych, a jednocześnie prostych zasadach, które pozwolą przejść przez wiosnę bez uciążliwych dolegliwości.
1. Korzystaj z bogactw natury – wiosną natura budzi się do życia dostarczając nam całej palety świeżych i pysznych warzyw oraz owoców, np. pomidorów, rzodkiewek czy truskawek. Są one fantastycznym źródłem wielu cennych witamin, które wzmocnią organizm.
2. Ruszaj się – stopniowo staraj się spędzać coraz więcej czasu na świeżym powietrzu, ruszając się. Szybki spacer po parku, krótka gimnastyka pomogą wzmocnić organizm i przystosować go jednocześnie do nowej aury pogodowej.
Zobacz również:
3. Zrelaksuj się – pamiętaj o właściwym wypoczynku. Przesilenie wiosenne sprawia, że czujemy się ciągle zmęczeni. Tak samo reaguje nasz organizm. Nie zmuszaj go do dodatkowego wysiłku, tylko pozwól odpocząć, zregenerować się i zebrać potrzebną energię.
4. Ubieraj się na cebulkę – wiosną, jak żadną inną porą roku, pogoda potrafi być wyjątkowo zmienna. Nie ufaj jej. Wychodząc do pracy za oknem może świecić słońce i być ciepło, a wracając z niej może lać deszcz i wiać silny wiatr. Jeśli nie będziesz odpowiednio ubrany, bardzo łatwo wychłodzić organizm, a to już pierwszy krok do pojawienia się przeziębienia lub infekcji.
5. Bądź przygotowany – często zmieniające się ciśnienie atmosferyczne czy pogoda mogą przyczynić się do nagłego pojawienia się dolegliwości bólowych, tj. bólów głowy, stawów, kości. Towarzyszą one również przeziębieniom i infekcjom. Miej wówczas przy sobie wypróbowany lek, np. Ibupar, który pomoże Ci pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości.
IBUPAR - Gotowy do działania
Jeśli jeszcze nie masz swojego zaufanego i sprawdzonego leku na pojawiające się dolegliwości bólowe, warto zastanowić się, czego od niego oczekujesz. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele specyfików zawierających różne substancje czynne, a przez to działających nieco inaczej. Jedną z bardziej popularnych i przebadanych jest ibuprofen. Działa on przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie, w miejscu pojawienia się dolegliwości.
Ibuprofen znaleźć można np. w tabletkach Ibupar. Ten niesteroidowy lek przeciwzapalny dostępny jest na rynku w dwóch wersjach:
- Ibupar – jedna tabletka zawiera 200 mg substancji czynnej.
- Ibupar Forte – jedna tabletka zawiera 400 mg substancji czynnej.
Mając pod ręką Ibupar, mamy szansę ukoić nagły ból. Dzięki temu będziemy mogli ponownie cieszyć się urokami wiosny.
Komentarze do: Recepta na wiosenne dolegliwości bólowe