W dniu 17 października, badacze niemieccy ogłosili, iż odkryli, na południu swojego kraju, szczątki pytona, mające 15 000 000 lat. Niewiarygodne. Tym bardziej, iż jest to prawdziwa premiera na tych wysokościach geograficznych, tak bardzo północnych.
Na podstawie 7 skostniałych kręgowców, odkrytych w pobliżu miejscowości Griesbeckerzell, o 80 kilometrów od Monachium, na południu Niemczech, paleontolodzy z Uniwersytetu w Tübingen (południowy zachód kraju) oraz z Uniwersytetu Masaryk w Brnie (Republika czeska), ustalili obecność węża pytona, jakieś piętnaście milionów lat temu.
Jest to niewiarygodne, ponieważ region ten jest usytuowany bardzo na północy, o wiele bardziej niż regiony, gdzie żyją afrykańscy i azjatyccy kuzyni tego pytona w dzisiejszych czasach.
Zobacz również:
- Pierwsza wizyta u ginekologa, czyli jak przygotować do tego nastolatkę
- Dlaczego regularne wizyty lekarskie są konieczne w starszym wieku?
- Jakość posiłków serwowanych w restauracjach wciąż kuleje
- Samobójstwa wśród nastolatków
- Pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych
- Pułapki diagnostyczne – choroby ukryte za maską
- Nowoczesne metody badania płodu
- Czy lekarstwa staną się bezużyteczne?
Wydaje się w rzeczywistości, że zwierzę, którego długość ocenia się na 3 m 50 cm, miał korzystać z łagodnego klimatu europejskiego w tamtej epoce.
Temperatury w skali roku, średnie, wynosiły 19 stopni, dlatego węże nie mogły czuć się dobrze, wyjaśnia pani profesor Madeleine Böhme, z Uniwersytetu w Tübingen. W czasie tego optimum klimatycznego, kontynuuje profesor Bohme, temperatury zawarte między 25 stopni i 28 stopni miały być obserwowane w czasie letnich miesięcy, a w zimie z kolei musiały wynosić 13 stopni.
Wraz z gwałtownym spadkiem temperatur, do którego doszło 14 000 000 lat temu, los tych pytonów był łatwy do przewidzenia, jak można przeczytać on line w cyberpesse.