Jeden palacz na dziesięciu w Kanadzie umrze z powodu następstw związanych z jego nałogiem, jak podają najnowsze statystyki, podane do wiadomości publicznej w ramach Tygodnia w Quebeku dla przyszłości bez tytoniu (Semaine québécoise pour un avenir sans tabac).
Dyrektor generalny rady Quebeku na temat tytoniu i zdrowia (CQTS, Conseil québécois sur le tabac et la santé), pan Mario Bujold, przypomina, że problemy związane z nikotynizmem zabijają 28 osób dziennie w tej prowincji kanadyjskiej. Każdego roku, w Quebeku, nikotynizm zabija 21 razy częściej niż robią to wypadki drogowe. Statystyki są więc wstrząsające.
Dla wszystkich tych powodów kampania Tydzień w Quebeku dla przyszłości bez tytoniu ma na celu przede wszystkim zredukować rozmiar problemu, głównie dzięki kampanii uświadamiającej.
Zobacz również:
- Palenie papierosów możliwą przyczyną schizofrenii
- Geny wpływają na zdolność do rzucenia palenia?
- Leczenie uzależnienia od tytoniu
- Metoda rzucania palenia Allena Carra
- Nikotynizm
- Nikotynowa terapia zastępcza
- Jedna, pewna rada na długie i zdrowe życie
- Pokoje hotelowe dla niepalących nie gwarantują przestrzeni wolnej od dymu
Od kilku tygodniu, reklama w postaci trailera filmu, jako gwiazdę przedstawia personel oddziału ratunkowego, przyjmujący w szpitalu ofiary dymu tytoniowego oraz ich rodziny.
W ramach tego słynnego tygodnia (Semaine québécoise pour un avenir sans tabac), Rada Quebeku na temat tytoniu i zdrowia zachęca mieszkańców tej prowincji do dokonywania konkretnych gestów, aby zmniejszyć swój poziom nikotynizmu, niezależnie od tego, czy są palący czy nie.
Albowiem, jak przypomina Mario Bujold z Conseil québécois sur le tabac et la santé, bierne palenie jest również niebezpieczne.
Wszelkie informacje są dostępne na internetowej stronie Conseil québécois sur le tabac et la santé oraz w wielu aptekach w tej prowincji kanadyjskiej.
Poziom nikotynizmu podniósł się o 23% w Quebeku. Jak stwierdziła również Rada Quebeku na temat tytoniu i zdrowia, według ostatnich statystyk 21% młodych ludzi (12 lat -17 lat) pali, włączając w to papierosy i cygara.