Do 8 czerwca br., w każdą środę funkcjonuje bezpłatna infolinia ekspercka w ramach Ogólnopolskiego Programu Skutecznej Kontroli Bólu „Ulga w bólu”. Specjaliści kampanii już od połowy kwietnia udzielają porad na temat nowoczesnych i efektywnych metod uśmierzania bólu oraz informują o miejscach, w których pacjenci mogą otrzymać profesjonalną pomoc. Na skorzystanie z bezpłatnej porady eksperta pozostało już tylko kilka tygodni.
Bezpłatna Infolinia czynna do 8 czerwca 2011 r. w każdą środę w godz. 13:30 - 14:30
0 800 800 737
Na infolinii dyżurują eksperci Rady Programowej kampanii „Ulga w bólu” - Dr n. med. Anna Przeklasa-Muszyńska oraz Lek. med. Magdalena Kocot-Kępska – na co dzień związane z Zakładem Badania i Leczenia Bólu Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum.
Inicjatorem Programu jest firma Grünenthal. Patronem Programu jest Polskie Towarzystwo Badania Bólu.
Zobacz również:
- Jak radzić sobie z bólami głowy?
- Czy bóle głowy u dzieci są niebezpieczne?
- Hemoroidy to nie temat tabu!
- Dokucza ci ból kręgosłupa? Spróbuj terapii wodnej Kneippa!
- Elektroterapia w leczeniu bólu kręgosłupa
- Na czym polega akupunktura?
- Domowe sposoby na ból karku
- Pacjent nie może cierpieć, czyli o leczeniu bólu podczas pobytu w szpitalu
„Ulga w bólu” - Ogólnopolski Program Skutecznej Kontroli Bólu ma na celu zwiększenie świadomości Polaków nt. standardów skutecznego leczenia przewlekłego bólu o umiarkowanym i dużym stopniu natężenia. Ideą kampanii jest popularyzowanie nowoczesnych i bezpiecznych strategii kontroli bólu z wykorzystaniem drabiny analgetycznej WHO. Do najważniejszych działań, które zostały podjęte w ramach programu, należą badania opinii publicznej na temat postaw Polaków wobec bólu i możliwości jego kontroli, Dni Otwarte w Poradniach Leczenia Bólu, warsztaty edukacyjne dla mediów. Pacjentom i ich rodzinom udostępniane są materiały edukacyjne stworzone we współpracy z Radą Ekspertów kampanii. Partnerem programu jest firma farmaceutyczna Grünenthal. Patronat honorowy i merytoryczny nad projektem objęło Polskie Towarzystwo Badania Bólu (PTBB). Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.ulgawbolu.pl.
Komentarze do: Tylko do 8 czerwca bezpłatna infolinia na temat leczenia bólu