Fundacja Marka Kamińskiego oraz polska firma farmaceutyczna Adamed zapraszają młode osoby z chorobami serca, w wieku od 15 do 25 lat na bezpłatne warsztaty w ramach programu „Nadzieja dla serc”. Choroba serca pomimo pewnych utrudnień, nie musi oznaczać wyłączenia z aktywności towarzyskiej, zawodowej oraz fizycznej. Tymczasem ponad 70% Polaków uważa, że choroba serca utrudnia młodym ludziom wejście w dorosłe życie, a zaledwie 13% społeczeństwa wie, że młoda osoba z chorobą serca może podejmować lekki wysiłek fizyczny.
Weź udział w warsztatach
Warsztaty „Nadzieja dla serc” będą zorganizowane dla młodzieży z Gdańska, Wrocławia, Poznania i Katowic. Uczestnicy rekrutowani z poszczególnych miast zostaną przewiezieni do Gdańska, gdzie będą przeprowadzone badania oraz zajęcia. Kompleksowa ocena medyczna każdorazowo zostanie przeprowadzona w pierwszym dniu warsztatów, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.
Warsztaty odbędą się w następujących terminach:
· 28-29 listopada 2008 r. dla młodzieży z Gdańska i okolic,
· 5-6 grudnia 2008 r. dla młodzieży z Wrocławia i okolic,
· 16-17 stycznia 2009 r. dla młodzieży z Katowic i okolic,
· 6-7 lutego 2009 r. dla młodzieży z Poznania i okolic.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Aby w nich uczestniczyć wystarczy pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony www.kaminski.pl i wypełniony przesłać do Fundacji Marka Kamińskiego. Formularz można przesłać na adres e-mail: fundacja@invena.pl, lub na adres Fundacji (ul. Grunwaldzka 212, 80-266 Gdańsk) lub na numer fax. (0-58) 552 33 15. Organizatorzy pokrywają całkowity koszt przejazdu, wyżywienia oraz udziału w badaniach i zajęciach, a chętnym oferują nocleg w Hotelu Orle przy ulicy Lazurowej 8, w Gdańsku.
Program warsztatów
Dwudniowe spotkanie podzielono na dwie części. Pierwszego dnia uczestnicy zostaną poddani kompleksowej ocenie medycznej, która odbędzie się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, przy współudziale specjalistów z Akademii Medycznej i Kliniki Rehabilitacji. Oprócz szczegółowych badań laboratoryjnych, EKG, ECHO serca, RTG klatki piersiowej oraz testu wysiłkowego na bieżni, każdy uczestnik programu weźmie udział w konsultacjach z kardiologiem, z kardiochirurgiem oraz rehabilitantami. Na podstawie badań i rozmów ze specjalistami każdemu uczestnikowi zostanie przygotowany indywidualny program rehabilitacji oraz bezpiecznego obciążenia wysiłkiem fizycznym. Obiektywna analiza stanu fizycznego młodych osób uczestniczących w warsztatach, pozwoli na dobór optymalnych form indywidualnie dopasowanej terapii oraz zaplanowanie bezpiecznego obciążenia wysiłkiem fizycznym.
Zobacz również:
- Czy spożywanie alkoholu zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi?
- Jak zabezpieczyć niemowlę przed ukąszeniem lub użądleniem owadów?
- Waginoza bakteryjna - bądź zdrowa na plaży
- Czy możemy zażyć za dużo calcium?
- Koloryzacja włosów siwych
- Jak biegać w zimie?
- O magicznej mocy dotyku...
- Mniejszy ciężar: wspólny ruch, łatwiejsza przyjemność
Aby pomóc młodym osobom przełamać trudności związane z etapem dorastania, drugi dzień warsztatów będzie poświęcony metodom wsparcia psychologicznego Jest to szczególnie ważne bowiem w powszechnej opinii pokutuje przeświadczenie, że choroba serca utrudnia start w dorosłość. Jak wynika z badań przeprowadzonych w ramach programu ponad 70% Polaków uważa, że choroba serca utrudnia młodym ludziom wejście w dorosłe życie . Dlatego podczas warsztatów młodzież z chorobami serca pozna sposoby redukcji stresu i napięcia, jak również metody gromadzenia pozytywnych siły wewnętrznych w celu zwiększenia wytrwałości w planowaniu i realizacji celów życiowych.
Aktywność to podstawa
W procesie leczenia chorób i wad serca bardzo ważna jest rola kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej, której nieodłączną częścią jest wsparcie psychologiczne. Młode osoby z problemami kardiologicznymi sygnalizują, że ich otoczenie rodzice, bliscy ograniczają ich aktywność w trosce o ich zdrowie. Tymczasem choroba serca nie powinna oznaczać wyłączenia z aktywności towarzyskiej, zawodowej, jak i fizycznej.
„Nadzieja dla serc” – program realizowany przez polską firmę farmaceutyczną Adamed wspólnie z Fundacją Marka Kamińskiego. Został podjęty z myślą o dorastających pacjentach cierpiących na choroby serca. Swoją działalnością inicjatorzy przedsięwzięcia chcą poprawić jakość życia młodych osób oraz wesprzeć ich w okresie wkraczania w dorosłe życie. Dwudniowe warsztaty dla młodzieży z chorobami serca są jednym z działań podjętych w ramach programu. Działania programu będą ukierunkowane także na informowanie rodziców i opinii publicznej, o sposobach pomocy młodym osobom z chorobami serca w bezproblemowym wkraczaniu w dorosłość.
Adamed – lider na polskim rynku leków nowej generacji dla wielu grup terapeutycznych m.in. kardiologii, psychiatrii, pulmonologii, ginekologii i leczeniu infekcji dróg moczowych. Adamed jest właścicielem dwóch dużych zakładów produkcji leków: w Pieńkowie koło Warszawy i w Ksawerowie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Misją firmy jest poszukiwanie nowych terapii na choroby cywilizacyjne, takie jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i otyłość oraz nowotwory. Adamed intensywnie rozwija swoje działy badawcze, inwestując w sprzęt laboratoryjny i szkolenie polskich naukowców. W ciągu pięciu ostatnich lat wydatki na badania i rozwój w firmie Adamed wyniosły blisko 100 mln zł. W tym czasie w laboratoriach firmy opracowano ponad 20 patentów na własne formuły leków. Firma ze 100% udziałem kapitału polskiego powstała w 1986 roku. Funkcję Prezesa Zarządu pełni Maciej Adamkiewicz.
Dodatkowych informacji udziela:
Małgorzata Czerepak
mobile: 0-605-161-981
e-mail: mczerepak@onboard.pl
On Board Public Relations Sp z o.o.
Ecco International Communications Network
ul. Wolska 88
01-141 Warszawa, Poland
tel. (+48 22) 321 51 00; 321 11 22, fax (+48 22) 321 51 01
Komentarze do: Warsztaty dla młodych osób z chorobami serca