Wyrwanie zęba mądrości
Prawdziwe źródło niepokoju dla niektórych pacjentów, wyrwanie zębów mądrości okazuje się czasem niezbędne. Po badaniu radiograficznym, jedynie dentysta jest w stanie stwierdzić, czy taka interwencja jest zasadna, czy też nie. Kiedy należy wyrywać zęby mądrości?
Nawet jeśli nie jest już to systematyczny zabieg, to wyrwanie zęba mądrości jest czasami konieczne. Taki jest przypadek, kiedy w momencie rośnięcia, ząb nie ma dość miejsca (jest więc zamknięty), albo kiedy jego oś erupcji jest blokowana przez drugi ząb trzonowy rosnący wcześniej. Najczęściej, wyrwanie zębów mądrości dotyczy zębów z dolnej szczęki, które mogą rosnąć od tyłu do przodu.
Zobacz również:
- Na czym polega leczenie kanałowe?
- Nadwrażliwość zębów - jak sobie z nią radzić?
- Bruksizm – dlaczego nocą zgrzytamy zębami?
- Bruksizm – leczenie nocnego zgrzytania zębami
- Zabiegi dentystyczne w ciąży
- Leczenie kanałowe - wskazania i przebieg
- Urazy jamy ustnej u dzieci
- Mity dotyczące higieny jamy ustnej w starszym wieku
W jaki sposób przebiega ekstrakcja zęba mądrości?
Mogą one być przyczyną bólów, nachodzenia zębów na siebie, neuralgii... Po badaniu radiograficznym, dentysta zdecyduje o zasadności operacji. Ta ostatnia będzie wykonana bądź przez chirurga dentystę, bądź przez stomatologa. Zostanie przeprowadzona pod znieczuleniem ogólnym - najczęściej, kiedy wszystkie cztery zęby są usuwane w czasie tej samej interwencji – albo pod znieczuleniem lokalnym.
Komentarze do: Wyrwanie zęba mądrości