1 stycznia 2011 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące podatku VAT od towarów i usług. Znajomość nowych regulacji prawnych jest niezbędna, przede wszystkim dla dyrektorów placówek ochrony zdrowia, jak również lekarzy prowadzących własne gabinety i kliniki. Nowe przepisy znacząco wpłyną na funkcjonowanie zakładów opieki zdrowotnej. Warto zatem sprawdzić, co i w jakim zakresie zmieni się od nowego roku.
14 grudnia wydawnictwo Wolters Kluwer Polska organizuje bezpłatne seminarium dotyczące nowych przepisów VAT w służbie zdrowia. W godzinach 10.00 – 12.00 na stronie www.transmisjeonline/seminarium, podczas transmisji na żywo, najważniejsze zagadnienia dotyczące bezpośrednio służby zdrowia, omówi dr Adam Bartosiewicz, prawnik specjalizujący się w prawie podatkowym współautor m.in. Komentarza do ustawy o podatku od towarów i usług („VAT. Komentarz” Warszawa 2010, Wolters Kluwer Polska). W trakcie trwania seminarium, internauci będą mogli na bieżąco zadawać pytania prelegentowi.
Zobacz również:
- Czy wykonanie zabiegu leczniczego bez zgody pacjenta jest przestępstwem?
- Dramat na Podkarpaciu. Wypisany z dwóch szpitali mężczyzna zmarł na sepsę [wideo]
- Z humorem przeciwko nadużyciom lekarzy
- Pacjencie! Czy wiesz jakie prawa Ci przysługują?
- Opieka w domu: @lvp, przypadek naprawdę pojedynczy?
- Lekarze przekazujący złe wiadomości są odbierani jako mający mniej współczucia
- Leki na kredyt
- Jeżeli Twój lekarz jest zdrowy – Ty pewnie też jesteś!
Już teraz zainteresowani mogą przesyłać pytania na adres podatki@wolterskluwer.pl. Partnerem merytorycznym seminarium jest Vademecum Doradcy Podatkowego – baza prawna dla doradców podatkowych, Serwis Prawo i Zdrowie – baza prawna dla menedżerów ochrony zdrowia oraz Przegląd Podatkowy – miesięcznik profesjonalnego doradcy Podatkowego.
Seminarium na temat nowelizacji ustawy o podatku VAT, dotyczące służby zdrowia, jest pierwszym z całego cyklu.
Więcej informacji o kolejnych wydarzeniach na stronach
www.abc.com.pl, www.doradcapodatkowy.abc.com.pl
Komentarze do: Zmiany podatku VAT w służbie zdrowia