wapno
Dołączył: 11 Wrz 2013 Posty: 1
Wysłał podziekowań: 0 Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
|
Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 7:52 pm Temat postu: Na język 'ludzki' |
|
|
Witam. : )
Bardzo, ale to bardzo poprosiłabym o interpretację wyniku MRI kręgosłupa odcinka lędźwiowo-krzyżowego.
Badanie wykonano w sekwencjach TSE T1, TSE T2 i STIR, w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych, w warstwach o grubości 3mm i 4mm.
Spłycenie lordozy lędźwiowej.
Cechy niewielkiej częściowej dehydratacji tarczy międzykręgowej L5/S1, z dyskretnym obniżeniem jej wysokości.
Drobne wyostrzenia zwyrodnieniowe krawędzi trzonów kręgowych L4, L5 i S1. Nierówności płytek granicznych trzonów kręgowych L2 i L3 o typie przebytch zaburzeń kostnienia.
W lewobocznej części trzonu kręgowego L5 ognisko o wielkości 7x6mm o wejrzeniu naczyniaka kręgu. Wysokość i sygnał trzonów prawidłowe. Wczesne zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze stawów międzykręgowych L4/L5/S1 w postaci podchrzęstnej sklerotyzacji powierzchni stawowych i drobnej proliferacji kostnej brzegów powierzchni stawowych.
Na poziomie L4/L5 i L5/S1 szerokołukowe uwypuklenie tylnych zarysów tarcz międzykręgowych, na głębokość 2-3mm w obręb kanału kręgowego, na poziomie L4/L5 z dyskretnym modelowaniem worka oponowego i w obręb dolnych części otworów międzykręgowych; korzenie rdzeniowe wewnątrzkanałowo i nerwy rdzeniowe w otworach międzykręgowych wolne.
Rdzeń kręgowy uwidoczniony w dolnym odcinku prawidłowy. Stożek końcowy widoczny na poziomie L1/L2. Wymiar strzałkowy kostnych ograniczeń kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym wynosi 15mm - w granicach normy.
Otwory międzykręgowe L4/L5 i L5/S1 nieznacznie zwyrodnieniowo zwężone w górnych piętrach poprzez zmiany zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych, na poziomie L5/S1 z dyskretnym modelowaniem nerwów rdzeniowych w ich obrębie.
Pozdrawiam,
wapniak |
|