Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

czy moge liczyc na jakąs pomoc???

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Rodzina
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 11:51 am    Temat postu: czy moge liczyc na jakąs pomoc??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Mam 21 lat, niepracuje, mieszkam z rodzcami, jestem na 2 roku studiów i jestem w 3 miesiącu ciązy.interesuje mnie sprawa pomocy państwa dla samotnych matek. Co mogłabym dostać, gdzie sie zwrócic o pomoc, czy wogóle mogie liczyc ma pomoc finansowa (jakieś zasiłki, dodatki...) Zastanawamy sie z ojcem dziecka czy liczyć na pomoc ponstwa czy wziąśc ślub. mój chłopak pracuje ale ja nie. pomóżcie mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 2:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Musisz sie dowiedziec w opiece spolecznej jakie dodatki czy zasilki przysluguja w takiej sytuacji,bo niestety nie kazdy moze je otrzymac,wplywa na to wiele czynnikow.Zycze powodzenia i duzo zdrowka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Foka



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 101

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: lubuskie
PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 8:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tego co ja wiem to jeśli będziesz mężatką to nie dostaniesz nic od państwa... moja koleżanka urodziła, pieniądze zainkasowała jako samotna matka i dopiero później wzięła ślub... niestety takie nasze państwo jest, że biorą coraz więcej, dając coraz mniej...
_________________


PCO, starania 6 lat
laparo+elektro 15.10.2008
*+17.05.2009 Natalka 22tc pp Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 9:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polska jest okropna, polski rząd i Ci durni rządziciele... ciągną od ludzi ile tylko się da... (przykładem jest nawet podatek za psa, kota) paranoja... zamiast pomagac biedniejszym osobom to je dołują tymi swoimi zasadami na papierkach...ehhh szkoda gadac

nu
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ardhara



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 10:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli twój chłopak zarabia na tyle mało aby dochody ( jak będziecie małżentwem będą dzielone na 3 ) na jedną osobą nie przekraczały 504 zł to należy ci sie zapomoga , dodatkowo jest również zasiłek rodzinny w wysokości 49 zł - wypłacany co miesiąc.

najlepiej zadzwoń do urzędu i dowiedz sie w jakiej kwocie jest to zasiłek Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 3:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ardhara napisał:
jesli twój chłopak zarabia na tyle mało aby dochody ( jak będziecie małżentwem będą dzielone na 3 ) na jedną osobą nie przekraczały 504 zł to należy ci sie zapomoga , dodatkowo jest również zasiłek rodzinny w wysokości 49 zł - wypłacany co miesiąc.

najlepiej zadzwoń do urzędu i dowiedz sie w jakiej kwocie jest to zasiłek Smile

No tak,ale o przyznaniu tego zasilku decyduje tez czy rodzice sa zatrudnienie i czy matka ma przyznany urlop wychowawczy przez swoj zaklad pracy.Takze nie jest tak latwo. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ardhara



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 6:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aga xs jesli będzie w związku małżeńskim to rodzice nie będą wliczani. A ona nie musi być zatrudniona - mam znajomą która ma roczną córkę , tez studiuje - tylko mąz ( ślub cywilny ) ma prace ( ok 800 zł ) - na tej podstawie dostaje zasiłek . ( ten poniżej 504 zł na łebka i rodzinny )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 11:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi chodzilo o rodzicow dziecka,czy sa obydwoje zatrudnieni,bo wiem ze takie zaswiadczenia trzeba dolaczyc w dokumentach,bo sama skladalam.Mozliwe,ze jest jakis zasilek dla matki nigdzie nie zatrudnionej,tylko nie wiem z jakiego tytulu moze go otrzymac.Zasilek rodzinny to pewnie otrzyma,ale to jest tylko 48 zl miesiecznie,a zeby otrzymac dodatek do zasilku to trzeba spelniac wiele roznych warunkow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
foremka



Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 34

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: miescina
PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 1:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jezu jak to ma starczyc!!!??? tragedia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 12:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokladnie to jest tragedia,mi wlasnie sie konczy prawo do dodatku do zasilku i od stycznia bede dostawac tylko te zasr..e 48 zl Evil or Very Mad 400 zl mi juz zabieraja,zostanie nam tylko wyplata meza i jeszcze kredyt do spacenia. Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Rodzina Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group